Hitlerem pro rok 2016 je Pavel Kříž. Mnohé volba režiséra Renče zděsila, ale herec zahrál obávaného vůdce naprosto perfektně. A jací další „hitleři“ se objevili v Čechách?

Zítra ráno vstanu a opařím se čajem (1977) – František Vicena

Takhle komedie je takovým evergreenem na našich obrazovkách. Skupina nácků chce využít nabídky cestovní agentury Universum a zaletět si zpátky do minulosti za Hitlerem. Tomu chtějí předat vodíkovou bombu a tím pomoci vyhrát válku. Celé je to komedie, a tak se místo zrůdného Hitlera dočkáme v podání Františka Viceny spíš takového paňáci.

Jedna ruka netleská (2003) – Ivan Trojan

Naprosto skvělou scénu si v tomhle filmu střihnul Ivan Trojan. Předstoupil před svou návštěvu a začal s šíleným proslovem o ideálech. Rozohnil se natolik, že mu do řeči začaly padat německé věty a pořád si uhlazoval mastnou patku. Tenhle výkon je úchylný a geniální zároveň.

Marta a Věra (2013) – Pavel Liška

Sitkom z prostředí kanceláře slevového portálu, který natáčela Česká televize. Pavel Liška si tam zahrál majitele firmy Broučka, který je ale ve skutečnosti podlý skřet s vizáží Hitlera. Vydává se za manažera, ale ve skutečnosti jenom šikanuje a šmíruje svoje zaměstnankyně – Báru Polákovou a Sabinu Remundovou. Aby bylo jasné, kdo to ve skutečnosti je, filmaři mu nechali klasický hitlerovský knírek.

Aby toho nebylo málo, Hitlera si oblíbili i v divadle.

Doma u Hitlerů aneb Historky z Hitlerovic kuchyně (2007) – Petr Jeništa

Kultovní inscenace HaDivadla z pera Arnošta Goldflama, kde v hlavní roli Hitlera exceluje Petr Jeništa. Hra se skládá ze šesti malých příběhů, které spojuje postava Hitlera. Mihne se tam i Eva Braunová nebo J. V. Stalin. Hitler je tam ukázán jako domácí tyran, tatík v papučích i hysterický vůdce.