Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Nebudu prdět do hrnce, rýpnul si Klus do Krajča na Stávce za klima

Tomáš Klus: Nebudu prdět do hrnce, řekl na Stávce za klima
Zdroj: Extra.cz/Ondřej Hudec
+ Další 3 fotografie
demonstrace

V Praze se opět sešli studenti v rámci Stávky za klima, která má přimět politiky a veřejnost k řešení klimatických změn. Akci podpořil i zpěvák Tomáš Klus, který si při svém vystoupení rýpnul do Richarda Krajča.

"Nebojte se být slyšet! Proměňte sociální sítě v nástěnku klimatické změny. Já bohužel nemám hezký prsa, nejsem zas tak vtipnej, abych předváděl prdění do hrnce," uvedl v narážce na video Richarda Krajča na páteční Stávce za klima na pražském Malostranském náměstí zpěvák Tomáš Klus.

Vyzval přítomné, aby apelovali na své rodiče: "Chci se omluvit za to, že máme vládu Voldemorta, že je tu takovej mordor, že na ministerstvu životního prostředí sedí bývalý manažer chemičky. Musíme zapomenout na rozdíly, uvědomit si vlastní jedinečnost a táhnout za jeden provaz," snažil se Klus vyburcovat přítomnou mládež.

"Politici klima neřeší"

Na Stávce za klima, která v novém školním roce pokračuje po delší pauze zapříčiněné pandemií, se sešlo několik stovek lidí. "My jsme tu dnes jako studenti a studentky, kterým není jedno, co bude s naší budoucností. Nacházíme se v situaci, kdy politici neřeší klima. Blíží se volby do Sněmovny a máme na řešení klimatické krize velmi málo času. Pro řešení této krize bude navíc zásadní nová vláda," uvedl pro eXtra.cz jeden z organizátorů akce Petr Doubravský z hnutí Fridays for Future.

Politici podle Doubravského situaci dostatečně neřeší, nemají plán jak skončit s uhlím a transformovat energetiku. "Plánujeme dělat akce tak dlouho, jak to bude potřeba," uvedl. Na místo přišel také hlouček protidemonstrantů s letáky hnutí SPD. Doubravský však jejich obavy částečně chápe: "Je třeba aby transformace energetiky byla opatrná a nesmí se nechat nikdo na holičkách. Do jisté míry sdílím jejich obavy a je to výzva pro politiky aby tu transformaci zvládli," dodal Doubravský.

Po proslovech řečníků, kterým byla například bývalá ombudsmanka Anna Šabatová nebo šéf hnutí Milion chvilek pro demokracii Benjamin Roll, se vydali účastníci průvodem skrz Malou Stranu směrem na náměstí Republiky.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy