Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Nebuďte slušnej a řekněte to jméno! Babiš v přímém přenosu napovídal ministrovi Vojtěchovi

+ Další 3 fotografie
Premiér ČR Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch mají za sebou další mediální výstup ke koronaviru. Na tiskovce, kterou přenášela Česká televize, došlo k nečekanému momentu. Premiér Babiš vyzval ministra, aby jmenoval osobu, která udělala chybu.

O co jde? Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se omluvil doktorce, o které mylně uvedl, že je v karanténě. Spletl se. To se může stát. Na ministrovi je vidět, že poslední dny jsou velmi náročné na energii i plné soustředění.

Na tiskové konferenci začal ministr zdravotnictví dostávat nepříjemné dotazy, zda z chyby vyvodí politickou odpovědnost.

Adam Vojtěch se opakovaně omluvil. Lékařku nechtěl poškodit, jen na stůl dostal nepřesnou informaci a tu pak vyslal do veřejného prostoru. Vojtěch byl zatlačen ke zdi a novináři se dál ptali, zda mu přijde vhodné do éteru pouštět mylné informace.

Jméno!

V tu chvíli se do celé diskuze vložil premiér Babiš (65). Vyzval Vojtěcha, aby jmenoval toho, kdo mu dal špatné podklady.

„Řekněte, kdo vám to řekl. Nebuďte slušný. Řekněte pravdu, kdo vám to řekl, který úředník,“ vyzval Babiš svého ministra. Vojtěch se nakonec rozhodl, že jméno chybující lékařky zveřejní.

Babiš trval na tom, ať ministr uvede celé jméno. „Od paní doktorky Mackové,“ vzdychl nakonec Vojtěch.

Vše o koronaviru najdete tady.

Související články

Další články