Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nebojí se vaše děti čertů? Z Krampusů běhá mráz po zádech i dospělým

Průvody Krampusů bývají pořádně děsivé.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
GALERIE

V posledních letech je i v českých městech k vidění nová mikulášská tradice, která k nám dorazila z Rakouska a Německa. Místo čertů Mikuláše doprovázejí podivné stvůry s odpornou kůží, kozími rohy a ďábelským vzhledem. Podívejte se, jak vypadají tradiční průvody Krampusů.

V posledních letech se v Česku hojně objevují i strašidla zvaná Krampus. Lidé, kteří se účastní jejich průvodů, se oblékají do děsivých kostýmů a spíš než pro děti je tato zábava pro dospělé. Většina ratolestí v přítomnosti těchto oblud brečí. Krampus je původem alpské strašidlo a z Rakouska, kde má dlouholetou tradici, se postupně rozšířilo i do okolních zemí.

Postava Krampuse má podle historiků původ ještě v předkřesťanských dobách, celosvětově však vešli do povědomí po roce 2013, kdy se postava Krampuse poprvé objevila v hororu Krampus: The Christmas Devil, kdy je právě Krampus zodpovědný za únosy dětí. Horor se dokonce dočkal několika pokračování.

Stejně jako Mikuláše, čerta a anděla tuto příšerku je možné potkat v předvečer svátku Mikuláše. Průvody bývají plné ohně, křiku a zvonění zvonů, které mají lidé v kostýmech obvykle okolo krku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy