Jmenuje se to elefantiáza a v tomto případě je způsobena parazitickým červem. Znamená to abnormální růst končetiny a v tomto případě se u pětatřicetileté Sadie Abdinur ze Somálska jedná o sloní nohu.

Končetina je tak obrovská, že mladé ženě znemožňuje jakýkoliv pohyb, její dvě děti trpí, protože se o ně nemůže starat, tak chodí žebrotou. Sadia marně čeká na záchranu vyobcovaná z vesnice v ústraní, je naprosto bez prostředků a nemá ani přátele, kteří by ji utěšili.

Lidé z vesnice totiž věří, že její nemoc je posedlost ďáblem, a ženě se vyhýbají. O jejím osudu se ale doslechl britský lékař Nigel Standfield, který hostoval v nemocnici v keňském Nairobi, kde měla být žena operována, ale s ohledem na podmínky vybavení chirurgie a znalosti tamních lékařů musela být operace odvolána.

Nyní se pro ženu připravují veškerá povolení k vycestování do Anglie, kde bude operována na náklady charitativní organizace Alhidaya Charity, neboť neléčené noze hrozí infekce a poté nejen ztráta končetiny, ale smrtelné ohrožení zdraví Sadie.