Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Neblahý osud domu Konopníkových ze Slunce, seno: Zůstala jen plechová vrata!

Jak dopadl dům, kde bydlel Venca Konopník?
Zdroj: Liveli reality, archiv
+ Dalších 8 fotografií
Premiéra prvního dílu oblíbené komediální trilogie Slunce, seno proběhla už před pětatřiceti lety. Od té doby se pořádně změnili jak herci, tak vesnička Hoštice, kde se filmy natáčely. Většina filmových míst stále stojí, přestože už dá větší práci je poznat. Takový dům Konopníkových, o němž se v posledních letech hodně mluvilo, je rozeznatelný jen stěží.

Vesnická chalupa s velkým dvorem, kde v trilogii Slunce, seno bydlel Venca Konopník, má za sebou krušné roky. Dům se snažili původní majitelé dlouhá léta prodat, nakonec se jim to podařilo vloni. Kromě plechových vrat se ale v okolí změnilo téměř všechno.

Dvůr je původní, jenže přes okolní zástavbu není vidět. Před domem po natáčení vyrostl penzion, z boku stavení kryje hřbitovní zeď a sousední dům. V zadní části se pak nachází rozlehlá zahrada. Ani vybavení interiéru se prý dávno neshoduje s filmovou podobou.

Chalupu si po letech, kdy o ni neměl nikdo zájem, minulý rok konečně někdo koupil. Pokud jsou údaje na stránkách realitní kanceláře pravdivé, kupec si musel připravit 1 100 000 korun.

Stavení zvědavci poznají leda díky vratům, jejichž pletivo je zakryto deskami. Lidé totiž neustále nakukovali přes škvíry na dvůr. Těžko říct, jak se se zájmem turistů vypořádá nový majitel. Snad se ale bude o chalupu hezky starat a vyšperkuje ji opět k dokonalosti.

Související články

Další články