Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Nebezpečný rodičovský trend: OHROŽUJE DĚTI a podlehly mu i české celebrity!

Zdroj: Facebook
sociální sítě
Slyšeli jste někdy slovo SHARENTING? Tento pojem vznikl spojením slov parenting (rodičovství) a sharing (sdílení). Tento rodičovský trend spočívá v tom, že rodiče sdílí všemožné okamžiky ze života svých ratolestí, a to i ty intimní. Víte, jak může sharenting dětem uškodit? Některé české celebrity si to neuvědomují.

Mezi české celebrity, které se sharentingu věnují, se řadí i jedny z nejsledovanějších slavných matek. Například Tamara Klusová, která sdílí všemožné chvíle s dětmi, ale i Aneta Krejčíková, která se nebojí své dítě na sociálních sítích vystavovat nahé. Vědí vůbec ale tyto matky, jaké problémy mohou pár fotografiemi svým dětem způsobit?

Děti umí být zlé a k šikaně dnes stačí málo. I veřejně sdílené fotografie tak mohou být prostředkem k šikanování. Obzvláště teenagerům je krajně nepříjemné, když se jejich přátelé dopídí starých fotografií, na kterých je dotyčný vyfocený nahý, sedící na nočníku, nebo přisátý u matčina prsu. Za takové snímky pak sklidí posměch. Další nástrahou veřejného sdílení fotek svých dětí v intimních chvílích jsou pedofilové, kteří na internetu číhají. Sociální sítě se pro ně díky až příliš sdílným rodičům staly rájem.

Děti by měly mít právo rozhodovat o tom, jaký obsah související s nimi se na sociálních sítích objeví. Co je podle rodičů roztomilý snímek, to se jednoho dne může stát prostředkem k šikaně jejich dítěte. Už od útlého věku by se rodiče měli svých ratolestí ptát, zda souhlasí se zveřejněním příspěvku s nimi. Ptát se starších dětí by pak mělo být samozřejmostí. Sdílení obnažených fotek je však nerozumné v každém případě. Důležité je i zabezpečení profilu, tedy jeho uzamčení před širokou veřejností. Vaše fotografie pak uvidí pouze přátelé.

Související články

Další články