Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Horoskop týdenní horoskop

Nejnovější kauzy

Nebezpečné země světa: Víme, kam na dovolenou rozhodně nejezdit, ať nedopadnete jako Lenka v Egyptě

Muž na Lenku zaútočil zřejmě kvůli oblečení.
+ Dalších 9 fotografií
Léto je čas dovolených a ani Češi nechtějí sedět doma. Jenže kvůli terorismu a válčení přibývá počet zemí, kam na dovolenou není dobré jezdit. Pojďme se podívat na země, kam může jet opravdu jen ten největší dobrodruh.

Všichni jsme zaznamenali, že v Egyptě byla napadena turistka z Čech. Byla pobodána v letovisku Hurghada. Muž, který na ni útočil, se možná inspiroval u Islámského státu.

Právě terorismus a války jsou příčinou, proč ministerstvo zahraničí vydalo varování před nebezpečnými zeměmi světa.

Tady jsou: Afghánistán, Alžírsko, Arménie, Ázerbájdžán, Čad, Džibutsko, Egypt, Etiopie, Haiti, Irák, Izrael, Jemen, Jižní Súdán, Jordánsko, Kamerun, Keňa, KLDR, Konžská demokratická republika, Lesotho, Libanon, Libye, Mali, Mexiko, Niger, Nigérie, Pákistán, Palestinská autonomní oblast, Ruská federace, Saúdská Arábie, Somálsko, Středoafrická republika, Súdán, Sýrie, Tanzanie, Tunisko, Turecko, Ukrajina.

A hned tu máme logické doplňující dotazy. Některé země jsou nebezpečné celé, z jiných to jsou jen části. Například platilo, že v Egyptě byl nebezpečný hlavně Sinaj. Ukrajina je bezpečná, pokud se neblížíte k hranicím s Ruskem, kde je vojenský konflikt. V Mexiku zase řádí drogové gangy. Turecko a Tunisko byly oblíbené turistické destinace, ale kvůli radikálním muslimům napojeným na Islámský stát tu už bohužel bezpečno opravdu není.

Vrazi z Islámského státu ale dokázali násilí přenést i do Evropy. Evropské země jsou zatím bezpečné, ale vyplatí se mít se zde na pozoru. Belgie, Velká Británie nebo Německo již útoky radikálních islamistů dobře znají. Není důvod k panice, ale je důvod promýšlet své kroky.

Co o Češích na dovolené říká bezpečnostní expert Andor Šándor si můžete přečíst ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články