Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Nebezpečné počasí: Na Česko se žene vichřice, pozor na převrácená auta a padající stromy

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Výstraha
Šílené počasí stále nekončí a Českou republikou sviští ještě silnější vítr. Bude trápit více než polovinu republiky, jak na mapě ukázal Český hydrometeorologický ústav. Výstraha je platná od nedělního podvečera až do úterý 11. února.

Výstraha vysokého stupně nebezpečí platí pro více než polovinu České republiky. Kromě Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje, pro které platí jen nízký stupeň nebezpečí, je ohlášena na webu Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Tentokrát se nepohybujeme v městech, ale v celých krajích. Snad jen Jeseník a Šumperk v Olomouckém kraji mohou očekávat silnější vítr. Očekávat by se mělo poškození stromů a lesních porostů, existuje šance, že se někde přeruší elektrické vedení. Pády stromů či větví na auta, do oken, na pergoly, to vše může vichr přinést v dalších dnech, stejně tak se dá očekávat zhoršená dopravní situace vlivem silných poryvů větru a popadaných stromů. Také pozor na převrácení nákladních automobilů, pokud jsou prázdné.

Lepší bude zůstat doma

Velmi opatrní by měli být i chodci, stále hrozí ublížení a ohrožení na zdraví uvolněnými předměty, zlomenými větvemi nebo vyvrácenými stromy. Doma meteorologové doporučují zajištění oken, dveří, uklidit volně položené předměty. Dále doporučují sledovat vývoj situace, omezit pohyb venku a jízdu autem, nepohybovat se a neparkovat v okolí starých budov, velkých stromů nebo vysokých stožárů.

V neděli bude většinou polojasno, ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Odpoledne od západu oblačno až zataženo a večer na severozápadě místy déšť. Nejnižší noční teploty 0 až –4 °C, při zmenšené oblačnosti až –7 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v Čechách místy až 12 °C.

V pondělí bude převážně zataženo s deštěm nebo přeháňkami, nad 1200 m, postupně nad 600 m srážky sněhové. Ve východní polovině území zpočátku i srážky mrznoucí. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, ve východní polovině území +3 až –1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, během dne ochlazování.

V úterý bude Zpočátku převážně zataženo s občasným deštěm, postupně proměnlivá oblačnost a místy přeháňky. Nad 400 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C.

Související články

Další články