Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Nebezpečné počasí: Na Česko se řítí vichr, bude lámat stromy a vyvracet sloupy

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
výstraha
Silný vítr bude trápit hlavně jih Čech a Moravy. Výstraha, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, je platná od pondělního rána do úterního večera. Je třeba počítat nejen se silným větrem, ale i s děšťovými nebo sněhovými přeháňkami.

Nejvíce se silný vítr vyřádí na Moravě a jihu Čech. V Jihočeském kraji varují meteorologové před nebezpečím zejména České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Kaplice, Prachatice, Trhové Sviny, Třeboň a Vimperk. V Plzeňském kraji může vítr vyvracet stromy či elektrická vedení převážně na Klatovsku, v Horažďovicích nebo Sušici. Pro tuto část Plzeňského kraje platí stále výstraha varující před hrozbou povodně.

Meteorologové doporučují zajistit okna

Moravu bude vichr trápit celou, hlavně Jihomoravský kraj. Malou část Vysočiny zasáhne vítr v plné síle. V menší míře udeří ve Světlé nad Sázavou, Chotěboři, Humpolci, Pelhřimově a Pacově. Zvýšená opatrnost platí hlavně pro řidiče pohybující se po Moravskoslezském a Zlínském kraji. Hrozí vyvrácení stromů, které mohou spadnout na silnici a omezit či ohrozit účastníky provozu. K nehodám už vyráželi pardubičtí hasiči. V pondělí ráno bylo odstraněno několik stromů, které vichr strhl na silnici v České Třebové, Pardubicích a Bystré. Ve Svitavách se dokonce musela nechat odčerpat voda ze zaplavené garáže.

V úterý bude zpočátku zataženo, déšť, v polohách nad 700 m sněžení. Během dne od severozápadu oblačno a místy přeháňky, postupně nad 300 m smíšené nebo sněhové. Od vyšších poloh postupně místy tvorba sněhových jazyků. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, během odpoledne od severozápadu ochlazování.

Ve středu dojde k ochlazení. Očekávejme zataženo až oblačno, na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Postupně ustávaní srážek a ubývání oblačnosti, večer místy až do vyjasnění. Nejnižší noční teploty +2 až –2 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C.

Související články

Další články