Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Nebezpečné natáčení Zákonů vlka: Majer brnkal na nervy produkci. Dubléra odmítal

Stanislav Majer s kaskadérem probírají základy lezení.
Zdroj: Se souhlasem TV Prima
+ Dalších 7 fotografií
NATÁČENÍ

Natáčení seriálu Zákony vlka rozhodně nebyla procházka růžovým sadem a neobešlo se bez zranění. Na ty nejnebezpečnější scény tak tvůrci dokonce povolali kaskadéry. Za Lindu Rybovou (47) tak dublérka pádí na koni, za Stanislava Majera (44) zase dublér slaňuje, což se herci úplně nelíbilo. Proč? To redakci eXtra.cz sdělil Majer prostřednictvím TV Prima a Rybová dodala, jak je na tom s jízdou na koni.

Ačkoli se herec Stanislav Majer nechává nerad zaskakovat kaskadéry, v seriálu Zákony vlka k tomu byl několikrát donucen. „Co můžu, se snažím udělat sám. Aspoň pokud cítím, že na to mám a není to vyloženě nebezpečná scéna. V hraničních momentech zasahuje produkce a moje odhodlání zastavuje, diskutujeme o tom, ale pokud to jen trochu jde, chci to být já,“ vysvětlil redakci eXtra.cz skrz TV Prima.

Dvojník proti jeho vůli

A přesně k takové situaci došlo při natáčení scény do druhého dílu seriálu. „Bylo to, myslím, hned první nebo druhý natáčecí den, na skále, kdy celou dobu pršelo a všem nám byla zima. Produkce nechtěla, abych na tu skálu lezl, měli najatého dubléra. Částečně mě zastoupil, ale pak jsem tam vylezl i já a šlo to celkem snadno,“ vzpomíná Stanislav Majer.

Jindy se ovšem tento rebel zadržet nenechá vůbec. „Vzpomínám si ještě na jednu situaci, kdy mi produkce chtěla rozmluvit lezení po hromosvodu a přeskakování zídky. Nepřišlo mi na tom nic nebezpečného, a tak jsem to prostě udělal. Jinak ale poslouchám; do nebezpečných situací bych se nehrnul,“ dodal Majer.

Horké chvilky s koněm

Majerovu životní lásku a rovněž bývalou zlodějku Sáru hraje Linda Rybová. Ta mimo jiné miluje jízdu na koni, a přestože to herečka umí, do divokých scén byla obsazena její dublérka. „Na koni umím jezdit - v uvozovkách. Odmala jsem točila pohádky, takže jsem se učila jezdit na koni už asi ve čtrnácti letech, ale vzdala jsem to, nemám na to sílu, kterou bych potřebovala. Koně mám moc ráda, ale také k nim mám velký respekt. A i když je nějak základně ovládám, tady jsem s koněm točila jen jednoduché věci a na velké cvaly a trysky za mě jezdila dublérka. Nemohla jsem si to tady dovolit, protože to je vážně nebezpečný. Při mojí šikovnosti je dost dobře možný, že bych spadla,“ uvedla Rybová.

Ačkoli ji tedy v seriálu vedle koně vidíme spíše stát, i tak si ním na natáčení zažila horké chvilky. „Vzpomínám si i na to, jak jsem si poprvé sedla na koně, byla noc, asi dvě ráno, já jsem měla pušku, kabát, přede mnou les a kamery a proti tomu koni se rozštěkal vlk. Tak to ve mně zatrnulo,“ přiznala herečka. Mělo to však pokračování. V té samé scéně měla i střílet. „Střílení z pušky v mém podání je vtipný. Byly scény, kdy jsem u toho musela sesednout z koně, nabít, zamířit, vystřelit, ještě něco udělat, říct text... A já jsem občas zmatkař a někdy se mi to v těch hemisférách nějak prohodí. Ale tak co, jsem herečka, ne myslivec nebo voják. Fakt se snažím, aby to nevypadalo úplně blbě. Obdivuju všechny americké herce, kteří se u těch scén ještě tváří vážně,“ uzavřela Rybová.

Druhý díl seriálu Zákony vlka mohou diváci sledovat na TV Prima 25. března ve 20:15 a o týden dříve na Prima+.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy