Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Nebezpečné natáčení filmu Harry Potter a Ohnivý pohár: Daniel Radcliffe se málem utopil

Zdroj: csfd
+ Dalších 19 fotografií
zajímavosti
Harry Potter a Ohnivý pohár je prvním filmem z celé série, který ukazuje, že co se zdálo jako pohádka, je celkem strašidelný příběh. Strašidelné bylo i natáčení, které představitele hlavní role málem stálo život. K úrazu přišla i filmová Hermiona. Věděli jste o těchto zajímavostech?

Nové postavy, první smrt v sérii i první nástup Voldemorta na scénu. Film Harry Potter a Ohnivý pohár se od předchozích dílů v mnohém odlišuje. Už to není pohádka pro děti. Těžké bylo i natáčení, které bylo pro mnohé z herců nebezpečné a nepohodlné.

  • Daniel Radcliffe se při natáčení skoro utopil. Během scény v jezeře dostal pokyn k potopení. Následně mu profesionální potápěči dali signál k tomu, aby se znovu vynořil, což herec ale špatně pochopil a myslel si, že má ještě zůstat pod vodou. Radcliffe si myslel, že to ještě vydrží a zůstal. Bohužel se ale přecenil a následně omdlel. Potápěči ho museli vylovit a následně mu poskytnout první pomoc.
  • Robert Pattinson se nechal slyšet, že by se daleko radši vracel k roli Cedrika Diggoriho, než znovu hrát upíra Edwarda Cullena ze ságy Stmívání
  • Představitel ředitele Kruvalu Igora Karkarova žil v roce 2013 v České republice a zahrál si i v seriálu Ulice
  • Když se Hermiona objevila na schodech školy v krásných plesových šatech, všem spadla brada. Pravdou však je, že při natáčení hned napoprvé o šaty zakopla a spadla ze schodů.
  • Film se stal s výdělkem 895 924 036 amerických dolarů nejvýdělečnějším snímkem roku 2005.
  • Voldemort neměl červené hadí oči, tak jak je to popisováno v knize, protože herec Ralph Fiennes usoudil, že výraz jeho očí lépe ukáže Voldemortovu šílenost a zlo v něm.
  • Někteří Islanďané při návštěvě kina měli menší šok, když se poprvé představila Rita Holoubková. Její jméno totiž v angličtině zní Skeeter a vyslovuje se podobně jako islandské sloveso s hanlivým významem "skíta", které znamená srát.
  • Harry Potter a Ohnivý pohár byl promítán astronautům NASA na mezinárodní vesmírné stanici, aby jim zpestřili pobyt ve vesmíru.
  • Během natáčení nosil představitel profesora Brumbála pod kostýmem své civilní oblečení a v ponožkách měl schovány cigarety.

Věděli jste o těchto zajímavostech čtvrtého dílu legendární série o Harrym Potterovi?

Související články

Další články