Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Nebezpečné bouřky a povodně v Německu: Z domů se ozývá křik, mrtvých je už přes 80

Povodně zasáhly značnou část Německa.
Zdroj: Profimedia
Extrémní počasí

Německem se ve čtvrtek přehnaly bouřky a průtrž mračen, která měla za následek veliké záplavy. Některé spolkové země jsou velmi zasaženy a počet obětí už překročil hranici osmdesáti. V jednom z okresů bylo až 1300 pohřešovaných! 

Záplavy a silné bouře zasáhly hned několik spolkových zemí na západě Německa. Podle dostupných informací si vyžádaly zatím 81 mrtvých, ale předpokládá se, že číslo bude ještě stoupat. V okrese Bad Neuenahr-Ahrweiler v Porýní-Falci se pohřešuje až 1300 lidí a nefunguje tu ani mobilní spojení.

Plno baráků se zřítilo a z jejich sutin se ještě ozývá křik lidí, kteří v nich zůstali uvěznění. Pro záchranáře je ale velmi těžké přeživší zachránit, protože se k nim mohou dostat pouze na člunech nebo přiletět vrtulníkem.

Povodeň všechny překvapila

Podle ministra vnitra Porýní-Falce Rogera Lewentze povodeň lidi překvapila, když byli v posteli. „Někteří se zachránili na střechách, někdy tam i strávili noc. Ještě nevíme, kolik lidí bylo zraněno,“ uvedl. Na bilanci škod je podle něj zatím příliš brzy, nyní jde o záchranu životů. Premiérka této spolkové země Malu Dreyer označila situaci za naprosto katastrofální. „Mnoho lidí je stále v nebezpečí,“ prohlásila.

Více mrtvých než současné povodně si v Německu za padesát let vyžádaly jen letecká nehoda v Berlíně (1972) a vykolejení rychlovlaku u Eschede (1998).

Související články

Další články

Nejnovější kauzy