Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Nebezpečná zábava na TikToku: Děti při zkoušení nové výzvy mohou i zemřít

varování
TikTok je jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí poslední doby, obzvlášť děti a mladiství si ji naprosto zamilovali. Číhá na ní ale několik nástrah, včetně takových, do kterých uživatelé spadnou sami. Jednou z nich je i výzva, které se v anglicky mluvících zemích přezdívá „skullbreaker“, neboli rozbíječ lebky. Ta může dítě stát i život.

Ve výzvě Skullbreaker vedle sebe stojí tři osoby, z nichž v ohrožení je ta, která stojí uprostřed. Zbylé dvě jí totiž musí za skoku zezadu podkopnout nohy, což má za důsledek velmi ošklivý pád na zem. Děti, které tuto výzvu zkouší, se mohou velmi vážně zranit nebo i zemřít.

Ačkoliv výzva už se aplikací TikTok šíří dlouho, největší pozdvižení vyvolala poté, co začalo internetem kolovat video z Venezuely. Chlapec, který si na něm nechal svými přáteli podkopnout nohy, měl podle tamní policie skončit po úrazu hlavy v nemocnici na oddělení intenzivní péče.

Odborníci před touto nebezpečnou zábavou varují. „Varujte své sourozence, děti, vnoučata, synovce i neteře, aby se do této výzvy nepouštěli. Prasklá lebka a poškození mozku jsou jen dvě z několika možných rizik, kterým by se vystavili,“ citoval odborníky britský deník Mirror.

Hlídáte, co vaše děti na internetu dělají?

Související články

Další články