Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Nebezpečná puma se stále pohybuje Českem: Z jižních Čech došla až na Moravu

Nebezpečná puma se stále pohybuje Českem: Z jižních Čech došla až na Moravu
Zdroj: unsplash.com
útěk
Už od poloviny června se po Česku potuluje puma americká. Prvně byla spatřena v jižních Čechách, nyní už ale děsí obyvatele Kroměříže. Podle svědků, kteří ji zahlédli, má přes 100 kilo a 60 centimetrů v kohoutku. Během svých cest urazila už více než 200 kilometrů. O případu informoval server TN.cz.

Druhá největší šelma Ameriky se nyní pohybuje na Kroměřížsku. Z jižních Čech urazila tedy více než 200 kilometrů a lidé v okrese se nyní bojí o bezpečí své, ale i turistů, kteří s oblibou prochází místní přírodu.

V Kroměříži panuje strach. "Jsou prázdniny, děcka se chodí koupat, chodí do lesa, turisti tady běhají na rozhledny a o ty děcka máme strach a čekáme na co? Až nějaké dítě někde skončí v nemocnici?" uvedla pro Novu paní Galatíková z Lebedova.

První hlášku o pohybu pumy ve Zlínském kraji dostala policie v sobotu večer. Na místo, kde měla být spatřena, byla vyslána hlídka, ta ale žádné stopy po zvířeti nenašla. Od té doby ho ale prý několikrát viděli obyvatelé okolních obcí.

Lidé se bojí i toho, že se puma rozhodne zasytit jejich hospodářskými zvířaty. Naposledy byla spatřena v pondělí ráno v ovocné školce u Litenčic.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy