Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nebezpečná mamba zelená je v rukou odborníka: Pravděpodobně ji stejně čeká SMRT!

Zdroj:
+ Další fotografie
Pátrání po ztracené mambě zelené je od úterý konečně u konce a sousedé i okolí si můžou oddechnout. Jedovatý had se totiž ztratil poté, co uštknul svoji majitelku a ta byla následně v kómatu převezená do nemocnice,a on se dostal i přes nepříznivé odhady ven. Odborníci byli přesvědčení, že had bude vyhledávat teplo a na 90% neopustí barák.

""Po 17 hodině jsme přijali oznámení, že se had nachází v koruně stromů":https://www.extra.cz/…edstvi-zivou asi 500 metrů od domu, ze kterého utekl. Policisté místo zajistili a přivolali odborníka na jeho odchyt. Ten mambu chvilku po 18 hodině odchytil," uvedl mluvčí policie.

„Mamba zelená byla odchycená, a herpetolog který ji odchytil a naložil do termoboxu, si ji odvezl domů, kde má podmínky pro tak nebezpečného a jedovatého hada. Plaz je ve velmi špatné kondici, a proto se zatím neví, jaký další postup bude zvolen,“ uvedl pro eXtra.cz mluvčí policie.

Miroslav Bobek, ředitel pražské zoo: „Sláva! Mamba nalezena! A chycena! Ze stromu ji sundal náš dlouholetý zaměstnanec pan Masopust. Zajímalo by mě, kdy se vydala na výlet, ale včerejší teplé odpoledne a bezmála subtropický dnešek jí ho zjevně umožnily.“

Následně Miroslav Bobek ještě dodal: „Ptáte se, co se s odchycenou mambou stane. To je samozřejmě věcí příslušných orgánů a nemohu odpovědět. Ale teď jsme si to s kolegy v rychlosti probrali, a pokud by byla nabídnuta Zoo Praha, určitě se o ni postaráme,“ dodal.

Spekuluje se ale také o tom, že právě kvůli neznámému původu mamby zelené, může být také utracená. Jedovatý plaz z černého trhu nemá důležitý průkaz původu bez kterého o něm odobrníci neví skoro nic!

Související články

Další články