Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nebezpečí pro Lucii Vondráčkovou kvůli 24 milionům: Co jí hrozí kvůli nákupu boudy

Lucie Vondráčková
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 17 fotografií
STRACH
I ve čtyřiceti stále krásná zpěvačka, herečka a dabérka Lucie Vondráčková (40) v posledních měsících nakupuje jako zběsilá; po „sklepě“ v centru Prahy si pořídila dva domy z dob normalizace a „psí boudu“ za víc než 24 milionů. Investice do nemovitostí je chvályhodná. Jaké nebezpečí však v sobě její nejnovější koupě skrývá?

Nebezpečí

Zpěvačka má dle kupní smlouvy perfektně znát stav nemovitostí, které pořídila za poměrně vysokou cenu. Doufejme, že si pozvala i odborníky na posouzení stavu domů, postavených pravděpodobně v průběhu normalizace (70. a 80. léta minulého století) svépomocí, a nečeká ji tedy žádné překvapení. U čtyřicet či padesát let starých domů je ale riziko nákladných oprav vždy vyšší.

„Prodávající (manželský pár – pozn. red.) prohlašují, že kupující nezamlčeli žádné vady předmětných nemovitostí, o nichž by věděli, a že tyto nemovitosti prodávají ve stavu odpovídajícímu jejich stáří a opotřebení, jak stojí a leží,“ píše se ve smlouvě.

Určité nebezpečí pro Lucii spočívá v tom, pokud by nyní, po převzetí, našla vážné nedostatky, které do té doby neodhalila.

Riziko soudu

„V kupních smlouvách se kupující až na mimořádné výjimky nevzdávají předem možnosti uplatňovat jakési reklamace. Svým klientům bych to tedy rozhodně nedoporučil. Pokud by se nějaká vážná vada vyskytla, nabyvatel, který se tak sám neomezil na právech, musí bezodkladně informovat prodávajícího, vše se řídí Občanským zákoníkem,“ říká advokát JUDr. Jakub Drábek.

Jakmile by se smluvní strany nedomluvily na nápravě – například formou uhrazení opravy nebo přiměřené slevy z kupní ceny – v úvahu by přicházel soud. Ten se ale může táhnout léta a výsledek není dopředu zaručený.

Nezbývá, než Lucii Vondráčkové (40) přát, ať se jí nic takového nestane a aby nemusela za pár let nákladné investice litovat.

Zajímavosti o domech Lucie Vondráčkové

  • Domy jejich původní majitelé koupili v roce 1988, tehdy jistě za maximálně pár set tisíc korun, ne-li za méně. Zahradní objekt, který připomíná jen o trochu větší psí boudu, pak nechali zkolaudovat v roce 1999. Právě ta se může stát nejoblíbenějším místem dvou malých rošťáků zpěvačky a Tomáše Plekance (37).
  • Součástí získaného majetku jsou čtyři pozemky o celkové výměře 829 metrů čtverečních, na dvou z nich, 105 a 148 m², stojí domy, zbylé tvoří dvůr a zahrada (364 m²).
  • Z 24 milionů a 322 tisíc Lucie již před podpisem smlouvy z 23. června uhradila 6 milionů a získala tak možnost dopředu „bezplatně“ užívat dům na zahradě. Nutně ho potřebovala; byt na Kavčích horách je dávno prodaný, a tak nejspíš neměla kam složit hlavu.
  • Vondráčková podle údajů z daňové kalkulačky musí také zaplatit daň z převodu nemovitostí ve výši minimálně 973 tisíc korun. O další miliony se jí nákup prodraží, pokud bude chtít nákladně rekonstruovat.

Související články

Další články