Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Nebezpečí na silnicích: Platí výstraha před sněhovými jazyky a závějemi

Zdroj: HZS PK
Varování ČHMÚ
K velké opatrnosti na silnicích nabádají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V platnosti je výstraha, na některých místech v zemi se mohou tvořit sněhové jazyky, hrozí i závěje. Navíc se očekává až 15 centimetrů čerstvého sněhu.

Během pátku a soboty museli hasiči řešit řadu dopravních nehod v souvislosti se sněhem a ledovkou. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje, že lepší to nebude ani během neděle.

V platnosti je výstraha, která platí až do půlnoci z neděle na pondělí. "Na horách na severu a zejména na severovýchodě očekáváme až 15 centimetrů nového sněhu, v kombinaci s čerstvým větrem se budou vytvářet sněhové jazyky, v exponovaných polohách i závěje," uvedli meteorologové.

Výstraha se týká Libereckého kraje (Jilemnice a Tanvald), Královehradeckého kraje (Trutnov a Vrchlabí), Pardubického kraje (Králíky), Olomouckého kraje (Jeseník a Šumperk), Zlínského kraje (Rožnov pod Radhoštěm a Vsetín) a kraje Moravskoslezského (Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Rýmařov a Třinec).

Sněžit by mělo i v prvním lednovém týdnu, jinak ale půjde o teplotně průměrný měsíc. Nejhorší mrazy přijdou až v polovině ledna, teploty se budou pohybovat okolo -5 stupňů.

Související články

Další články