Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Nebeský úkaz roku: Zatmění Měsíce a úplněk zároveň! Posílejte fotky, nejlepší zveřejníme

Už zítra nastane zatmění měsíce.
+ Další 2 fotografie
Přichází jeden z nejneobvyklejších nebeských úkazů. Už zítra večer bude Měsíc v úplňku a zároveň nastane jeho úplné zatmění. Vedle psychických potíží, které nám může luna způsobit, půjde i o fantastickou podívanou. Foťte, nejlepší snímky zveřejníme!

Jen málokterý astronomický jev vzbuzuje tolik pozornosti jako úplné zatmění Měsíce. Na obloze toto jedinečné představení vzniká v momentě, kdy se Slunce, Země a Měsíc ocitnou v jedné přímce.

Současně se zatměním zítra nastane i úplněk. Magická síla zasáhne nejintenzivněji v deset večer. Již před pátkem budou lidé cítit velký tlak na psychiku. Černá Luna v konjunkci s planetou Mars bude mít velký vliv na negativní stránky osobnosti, které v těchto dnech vyjdou na povrch. Může se stát, že některé lidi tato síla naprosto pohltí.

Kromě psychických problémů, které mohou tyto dva úkazy řadě lidí přinést, půjde zároveň o neopakovatelnou podívanou. Na úplněk jsme zvyklí, ale úplné zatmění Měsíce pozorovatelné pouhým okem jsme v Česku dlouho nezažili.

Pokud budete mít fotky zatmění Měsíce, pošlete nám je na redakce@extra.cz. Vybereme nejlepší kousky a zveřejníme je!

Mohlo by vás zajímat

Další články