Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nebeský milenec: Jan Nedbal ze seriálu Božena se dere na výsluní

Jan Nedbal ztvárnil v minisérii Božena roli básníka Václava Bolemíra Nebeského, který byl milencem Boženy Němcové.
Zdroj: se souhlasem Česká televize
+ Další 3 fotografie
V NEDBALKÁCH
Herec Jan Nedbal je v posledních měsících stále více v kurzu. Po hlavní roli v seriálu Sestřičky Modrý kód se nyní objevil jako Václav Bolemír Nebeský v seriálu Božena. A tím jeho kariéra teprve začíná.

Herec Jan Nedbal se dostal ke své profesi neobvyklým způsobem. Původně totiž vystudoval střední zdravotnickou školu a chtěl se stát záchranářem. V rámci školního projektu ovšem vystupoval ve hře Romeo a Julie a bylo rozhodnuto.

Přihlásil se na DAMU, kam ho po přijímačkách vzali a od té doby se věnuje herectví. Jeho zdravotní průprava se mu však hodí během natáčení seriálu Sestřičky, kde hraje jednu z hlavních rolí, zdravotního bratra Lukáše Hartmana.

Nahota v Boženě

Před kamerou začínal v krátkometrážním filmu Strach, který byl vybrán na filmový festival v Karlových Varech. Poté si jej vyhlédl režisér Peter Bebjak a obsadil ho do hlavní role v internetovém seriálu Skvrna Skutečný průlom však přišel v loňském roce, kdy se kromě Sestřiček objevil hned ve dvou dalších výrazných úlohách. Na podzim jsme ho mohli vidět v jedné z vedlejších rolí minisérie Herec, za kterou si vysloužil pochvalné reakce diváků Do paměti diváků se ale zřejmě zapsal nejvíc v seriálu Božena Tam si ve druhé epizodě zahrál roli Václava Bolemíra Nebeského, českého básníka a milence Boženy Němcové. V tomto dílu se s herečkou Annou Kameníkovou také pustili do několika odvážných scén, na které diváci reagovali rozporuplně.

Má Jan Nedbal přítelkyni?

Herectví ale není to jediné, čemu se třicetiletý rodák z Děčína věnuje. Skládá také hudbu. Jeho kompozice můžeme slyšet v Divadle Komedie v představeních Mezi náma dobrý a Smrt člověka - veverky. Také hraje a zpívá v kapele Matka, kterou popisuje jako alternativní black metal hip-hop, a jak sám Honza přiznává, není to zřejmě hudba pro každého. Jakmile budou otevřená divadla, budeme ho moci vidět na divadelních prknech v Národním divadle nebo v Divadle Na zábradlí.

Neustále se přitom spekuluje, zda má pohledný herec přítelkyni. Honza ovšem drží své soukromí pod pokličkou a na veřejnosti se objevuje sám.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy