Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nebeská událost roku je tu: Meteorický roj Orionidy s sebou nese naprosto unikátní energii vesmíru

obloha
Zdroj: pixabay
astro

Už od začátku října jste mohli být svědky každoročního roje meteorů Orionidy. Ten dosáhne svého maxima právě v pátek 22. 10. 2021. Víte, kde je nejlepší roj pozorovat a co taková událost znamená pro vaši duševní pohodu? Zjistěte to hned!

Meteory budou zdánlivě vylétávat z radiantu, který leží v souhvězdí Oriona. Odtud také pochází jejich název. Jde o každoroční úkaz, který můžeme pozorovat právě během října. Meteorický roj pochází ze známé Halleyovy komety.

Kde je možno spatřit meteorický roj

Stejně jako u ostatních úkazů je nejlepší pozorovat Orionidy v místě mimo civilizaci. Tam, kde vás nebude rušit jedna pouliční lampa vedle druhé či světelný smog. Vyrazte někam do přírody, kde se můžete nerušeně zadívat do oblohy a vidět něco, co je absolutně mimo naši kontrolu. Není to fascinující?

Právě v pátek 22. 10. 2021 bude roj ve svém maximu, nejsilnější bude také energie vesmírná. Pozorovat je můžete buď pozdě v noci, nebo během brzkých ranních hodin. Pokud se vydáte Orionidy nafotit, měli byste také myslet na mlhu a oblačnost. V horách k tomu budete mít ideální podmínky. Naplno Orionidy ustanou až během listopadu, kdy je vystřídají Lenoidy, meteorický roj s radiantem ve Lvovi. V prosinci nás poté čeká roj Geminid.

Vesmírná energie přináší požehnání

Tím, že jde o každoroční opakovaný jev, je i vesmír připraven na něj reagovat a ukázat svůj jasný úsudek. Pokud jste dlouhodobě přehlceni neúspěchem, věřte, že takový stres právě končí. Nebojte se během těchto dnů přistoupit k silné meditaci, ve které si vizualizujete vše, čeho chcete ještě do konce roku dosáhnout. Vesmír je připraven dát vám požehnání ve věcech, které jste si dlouho ani netroufali přát.

Velmi tomu nahrává i fakt, že pomalu Slunce vstupuje do Štíra a s ním přichází velká síla dotáhnout věci do konce. Společně s úplňkem, který jsme zažili ve středu, se jedná o skutečně magický týden.

Související články

Další články