Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Nebe a dudy: Čaputová na Hradě zářila, Pavlová oblékla nepadnoucí podivnost

První dáma Česka a slovenská prezidentka vsadily každá na jinou barvu.
Zdroj: eXtra.cz/Pavel Dvořák
Předchozí Další
+ Dalších 26 fotografií
móda

Slovenská prezidentka přijela na Hrad. Setkáním se svým českým protějškem zahájila svou poslední návštěvu České republiky coby slovenská hlava státu. Čaputová, kterou doprovází její partner Juraj Rizman, dorazila k Pavlovým v krásných fuchsiových šatech a bílém kabátku. Na místě je i redakce eXtra.cz.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila svou poslední návštěvu Česka jako slovenská hlava státu. Dvoudenní cestou krátce před skončením svého pětiletého mandátu završí rozlučkové zahraniční cesty.

Na pražském letišti ji podle informací ČTK přivítal ministr zahraničí Jan Lipavský. Společně pak přijeli na Hradčanské náměstí, kde čekaly desítky lidí. Na Pražském hradě ji spolu s partnerem Jurajem Rizmanem přivítal český prezident Petr Pavel spolu s manželkou Evou. Dámy vedle sebe vypadaly jako nebe a dudy. Čaputová vynesla skvěle padnoucí pouzdrové fuchsiové šaty ke kolenům, které doplnila o bílý kabátek se zlatou broží a lodičky v tělové barvě. Sčesané vlasy do drdolu byly třešničkou na dortu. Slovenská prezidentka připomínala panenku.


Špatná volba první dámy

Česká první dáma neměla dobrou ruku ve výběru oblečení. Modré šaty s lehkých květinovým potiskem a kabátkem ve stejném stylu působily neforemně. Jednolitý model zbytečně přidával Pavlové kila. Kdyby zvolila kostýmek, vynikla by tak její sportovní postava. Na místě byla po celou dobu ceremonie i redakce eXtra.

Po odehrání slovenské a české hymny prezidentské páry odešly do prostor Hradu, kde se uskuteční zhruba hodinové jednání zakončené tiskovou konferencí. Ve čtvrtek dopoledne Čaputová vystoupí na mezinárodní konferenci Prague European Summit. V poledne jí pak Petr Pavel předá Řád bílého lva občanské skupiny I. třídy za přínos k rozvoji česko-slovenských vztahů.

Na postu prezidentky ji v polovině června vystřídá bývalý předseda parlamentu a vlády Peter Pellegrini, který taktéž plánuje cestu do Česka.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy