Jak začalo vaše přátelství?

A: Je to specifické, protože jsme kluk a holka. Když se potká holka s klukem, je tam na začátku vždycky takové to váhání, jestli mezi nimi je, nebo není nějaké sexuální napětí.

T: A my jsme tohle počáteční oťukávání vlastně vůbec neřešili. Prostě jsme si navzájem hrozně sedli a bylo jasné, že ten náš vztah je takový sourozenecko-kamarádský. Potkávali jsme se často na různých akcích, to byla sranda. Pak jsme spolu začali hrát a byla to ještě větší sranda. Rozhodli jsme se, že založíme kapelu, že v ní budeme jen my dva, a to byla přímo apokalyptická sranda.

Myslíte si, že existuje přátelství mezi mužem a ženou?

T: Řešíme tohle téma docela často, protože hodně lidí, kteří nás neznají, si myslí, že jsme partneři. Už když jsme začali hrát jako kapela Calm Season, natočili jsme instruktážní video o tom, že jsme spolu neměli sex, protože nás přestalo bavit to všem vysvětlovat. Myslím si, že přátelství muže se ženou může být úplně skvělá věc ve chvíli, kdy odpadá aspekt sexuální přitažlivosti.

A: Jako hlavní problém vidím to, že lidé kategorizují vztahy do dvou skupin – přátelství nebo partnerství. A proto podle mě jejich vztahy nefungují, vznikají nebo zanikají dřív, než by měly. V mém vesmíru je vztahů ale miliarda. Na začátku je „známe se“ a na konci „milujeme se, umřeli bychom pro sebe“ a mezitím nekonečně mnoho stupňů, které člověk může prožívat specificky v každém vztahu jinak.

T: Lidi hodně často v tomto ohledu někoho soudí ve stylu: „Vy se objímáte a dáváte si pusu a nejste partneři“? A to mi opravdu vadí. Když se jim to nelíbí, tak ať si toho prostě nevšímají.

A: Pamatuju si, že jsme s Terezií měli někde fotku, kde si dáváme pusu na pusu, ale tak jako moc hezky a na základě toho mi psala kamarádka: „Tohle kdyby mi udělal ten můj, tak ho zabiju.“

T: Je to hodně založené na důvěře našich partnerů, ale je to také o svobodě, kterou si navzájem dáváme.

A: A navíc nic není černobílé… Mohou být přátelé, kteří spolu spí, a pak mohou být dva lidé, jejichž vztah se skoro rovná partnerskému, ale nespí spolu.

To, jaká je síla přátelství, otestovaly mezi sebou i další známé slavné dvojice, jako mistři rallye, akrobatky TeTy nebo slovenští youtubeři Expl0 a Matúš. Všichni zmínění bez sebe samostatně prakticky nemohou existovat, zato spolu jsou Dvojnásobně neodolatelní, což je také název celého projektu.