Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Názor tatéra hudebníků a influencerů na novotu Vémoly: Problém byla velikost, ne ruce umělce

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Tetování
Nové tetování bijce Karlose Vémoly (35) pomalu plní internet. Podobizna jeho krásky Lely Ceterové (30) totiž podle lidí nedopadla úplně podle představ a rozhodně prý ne podle originálu. Redakce eXtra.cz se zeptala jednoho z tatérů, který se věnuje mimo jiné také realistice a už mu pod strojkem prošlo několik českých hudebníků a influencerů. Požádal nás ale, abychom zachovali jeho anonymitu.

Špatné stínování, otřesná prsa, křivá pusa, všechna tato slovní spojení zazněla, když se řešilo nové tetování Karlose Vémoly. Ten si na důkaz lásky ke své milované Lele Ceterové nechal vytetovat její podobiznu na vnitřek paže. Vlna kritiky se strhla v komentářích pod příspěvkem na profilu bijce i bývalé playmate. Co na to říká odborník, který vytetoval realistických motivů už několik desítek?

„Jelikož se s tatérem osobně neznám, tak je můj názor nezaujatý. Samozřejmě ho sleduju a vím, že jde o kvalitního tatéra, který ví, co dělá. Kuba Packo se alespoň podle fotek jeho prací zaměřuje spíše na větší práce, které mu jdou skvěle, než na detailní mini kérky. Neviděl jsem fotku, ze které se u tetování vycházelo, takže je možné, že kvalita fotky nebo světlo nebylo dostatečné k vytetování,“ začal tatér s hodnocením.

„Největší roli za mě sehrála velikost, ve které je to vytetované. Čím je tetování menší, tím se převážně ubírají detaily, aby šel obrázek dobře přenést na kůži a aby zároveň vydržel co nejdéle hezký, jelikož inkoust v kůži se neustále ‚pohybuje‘ a tetování se tak postupem času do jisté míry mění. Nejčastější komentáře se týkají ruky, která na první pohled působí oproti druhé moc hubená, ale při bližším pohledu je vidět, že část ruky překrývá tmavý stín, který je přirozený a je správně. Zároveň je ruka pootočená, takže je logicky o něco hubenější než druhá. Druhý faktor, který hraje velkou roli, je zakřivení ruky Karlose, tím pádem vzniká na fotce deformace důsledkem perspektivy. Kdyby byla fotka z trochu jiného úhlu, tak by ruka byla v pořádku přesně, jako je vidět na dalším videu, které Lela na IG nahrála. Tam už perspektivní deformace není vidět. Poslední věc, se kterou jsem se setkal několikrát taky, je tvrdohlavost lidí kteří si nenechají poradit ohledně motivu nebo velikosti a chtějí to, pro co si přišli. Což nemusí být vždy to nejlepší,“ vylíčil svůj pohled zkušený umělec.

„Myslím si, že technicky s ohledem na velikost je tetování provedené dobře a po zahojení, až opadne zarudnutí a barvy si sednou, bude tetování vypadat tak, jak má. K motivu jako takovému bych se nevyjadřoval, protože to, co si dá kdo vytetovat, je velice subjektivní záležitost, a to, co se líbí jednomu, se nemusí líbit druhému a naopak,“ uvedl dotázaný tatér na závěr.

Související články

Další články