Komentář, který se objevil na Facebooku, necháváme v plném znění. S ohledem na rodiny obou dívek jsme pouze odstranili některé expresivní výrazy.

Čtenář píše, že sám často jezdí rychle. Ale že rychlá jízda má svá pravidla. Tady je celý komentář:

"Jezdit 180 km/h a víc po okreskách je naprosto v pořádku, je to bezpečné a dá se to bez jakýchkoliv problémů provozovat léta a léta. Rychlosti 200 km/h + po dálnicích jsou taky zcela OK. Pokud to někoho zajímá, můj osobní rekord je 240 km/h na D1. (Auto o výkonu 306 kW.)

Akorát holt člověk musí tak nějak úplně všechno dělat zcela obráceně než ty dvě dívky a jeden můj nejmenovaný kamarád, který při předjíždění autobusu na tramvajovém pásu poslouchá Radiožurnál.

Zásada číslo jedna, které se musím v takovém případě držet, je 100% se věnovat řízení s tím, že nekoukám ani na budíky – pouze a výhradně na cestu, a to z 95 % před sebe, těch 5 % pak zpětná zrcátka, a to pouze na bezpečných úsecích.

Soustředím se zejména na ostatní účastníky provozu a platí, že musím myslet i za druhé. Například musím počítat s tím, že mi nějaká ***** s felicií vyjede z kolony kamionů a začne je předjíždět tak 90 km/h, zatímco já jedu v levém 180 km/h.

Je to za prvé adrenalin a za druhé celkem slušná námaha – třeba na mě je 180 km/h v normálním provozu na R6 z Přítočna do Prahy (cca 25 km) a pak R0 ke sjezdu na Barrandov tak akorát (pochopitelně vyzkoušeno). Přirovnal bych to asi k fyzické a duševní energii, kterou ze sebe řidič musí vydat při pohodové jízdě na trase Praha – Plzeň a zpět.

Tudíž normální člověk, který si řízením nic nekompenzuje, za chvíli zjistí, že je lepší jet tak nějak v rámci rychlostních limitů a spíše se kochat krajinou, eventuálně se bavit se spolujezdci (což v moderním autě jde v té 130 km/h v poho). A opravdu rychle jede jen tehdy, když skutečně musí.

No, a lidi, co si myslej, že se ve 180 km/h dá v běžném provozu telefonovat, vyeliminuje pan Darwin…"

VIDEO Z TRAGICKÉ JÍZDY NAJDETE ZDE.