Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Navzdory koroně dorazili migranti do ČR: Kvůli riskantní jízdě skončili dva z nich v nemocnici

Zdroj: Archiv Policie ČR
Video
Cizinecká policie zadržela na území České republiky jen za pondělí osm migrantů, kteří se snažili neoprávněně dostat do země. O incidentech policisté informovali na svém Twitteru.

Policie v pondělí před šestnáctou hodinou zadržela při kontrole na hraničním přechodu Lanžhot čtveřici migrantů ze Sýrie, mezi nimiž se nacházely dvě ženy. Běženci se ukrývali v zaplombovaném nákladním prostoru kamionu.

Na migranty narazili také dopravní policisté. Ti zadrželi dvojici z Maroka, která šla dopoledne pěšky po dálničním tělese u Břeclavi. “Nejhůře na tom byl ale Syřan, který jel v podvozku kamionu. Polský řidič v noci volal na linku 158 s tím, že muže asi srazil. Později se ukázalo, že bez jeho vědomí vlezl na podvozek kamionu, pravděpodobně v Maďarsku při povinné pauze,” říká policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že nalezenec skončil v nemocnici. Stejný osud potkal také cizince, který se schovával na podvozku v prostoru benzinové čerpací stanice na D2.

Policistům pomohl v hledání Heartbeat detektor, tedy přístroj, který odhalí přítomnost osoby ukryté ve vozidle nebo kontejneru jen podle srdečního tepu.

Související články

Další články