Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Návštěva zoo jako odměna pro zdravotníky. Od čtvrtka bude moct do zahrad více lidí

Zdroj: archiv Adam Vojtěch
rozvolnění
Zoologické či botanické zahrady si bude moct od čtvrtka užít víc lidí. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) se povolená kapacita navýšila kvůli zdravotníkům, hasičům a policistům, kteří mají možnost navštívit pražskou zoo za symbolickou jednu korunu. Akce pro ně bude platit do konce června.

„Navýšíme maximální kapacitu zoologických zahrad ze 150 na 250 osob na jeden hektar plochy provozu,“ napsal v úterý v podvečer na svůj twitterový účet Adam Vojtěch. To má podle něj dopřát zdravotníkům, hasičům a policistům možnost podívat se do pražské zoo za pouhou korunu. Symbolické vstupné má být jako poděkování lidem, kteří bojovali proti koronaviru.

Vojtěch ve svém příspěvku upozornil, že celou akci konzultoval s odborníky.** „Shodli jsme se s epidemiologickou skupinou vedenou doc. Maďarem, že můžeme navýšit kapacitu o čtyři dny dříve, než bylo původně plánováno,“** napsal Vojtěch. Navýšení počtu návštěvníku zoologických a botanických zahrad a arboret vstoupí v platnost od čtvrtka 4.6.

Související články

Další články