Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Návrhářky českých celebrit: Se Sarou Sandevou to byla láska na první pohled, vypráví Hermine, která obléká i Havlovou

Hermine Khalaf Pogosyan pochází z Arménie.
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
+ Dalších 18 fotografií
Rozhovor

Hermine Khalaf Pogosyan se proslavila jako módní návrhářka, která obléká nejednu českou celebritu. Svému řemeslu se věnuje už od dětství a je to znát, protože své návrhy vytváří s láskou, přesně jak to má být. Její cesta na vrchol ale nebyla jednoduchá. Už ve škole se setkala se šikanou. Dnes obléká například herečku a zpěvačku Saru Sandevu, se kterou je také výborná kamarádka. Dokonce se setkala s jejím přítelem Jakubem Prachařem a společně trávili i dovolenou. Co na něho říká, prozradila v rozhovoru pro eXtra.cz.

Hermine Khalaf Pogosyan pochází z Arménie, od čtyř let ale bydlí v České republice a proslavila se tu jako úspěšná módní návrhářka. Každé začátky podnikání jsou trnité a tak to měla i Hermine. Se šicím strojem začínala už na střední škole, kdy si ze svého pokojíčku udělala vlastní pracovní dílnu. Nejtěžší pro ni však bylo udržet si určitou úroveň a nestát se "Červeným křížem pro všechny".

Ve škole Hermine vynikala, dokonce na tom s češtinou byla lépe než rodilí Češi. "Přestěhovali jsme se, když mi byly čtyři, a za pár měsíců jsem nastoupila do školky. Vzala si mě pod křídlo naše sousedka v Hloubětíně Dagmar Svobodová a díky ní jsem se naučila krásně česky. V první třídě jsem uměla plynule číst a uměla jsem abecedu dřív než ostatní," prozradila Hermine v rozhovoru pro eXtra.cz.

Jaká je Hermine Khalaf Pogosyan?

"Jsem bojovník a myslím, že bych se v životě neztratila. Jsem člověk “nápad”. Neustále přemýšlím a vymýšlím. Z ničeho se moc nehroutím a ke starým věcem se nevracím. Když něco nevyjde, nevadí, jdeme dál. Baví mě interiér designu, stavby, architektura, ale i pečení a vaření, viděla bych se i jako právnička. To by bylo sexy. Nebo bych pracovala pro UNESCO, protože miluju pomáhat lidem. Kdo ví. Baví mě být kreativní a nežít stereotyp. Proto o mě spousta lidí říká, že jsem punkáč, a mě to baví," řekla o sobě Hermine.

Návrhářka má za sebou už několik módních úspěchů. Obléká i část českých celebrit. "Moje láska na první pohled byla Sara Sandeva, ale oblékali jsme i Dagmar Havlovou. Spolupracujeme se Světlanou Witovskou, na ni nedám dopustit. Oblékali jsme Kristinu Kloubkovou, Sandru Pospíšilovou, Gabrielu Gašpárovou a mnoho dalších. Pro mě je důležité, ať už jsou sebevíc známé, aby měly duši a sedly jsme si. A zatím mám na to upřímně štěstí," svěřila se Hermine o svých múzách.

Setkání s Jakubem Prachařem

Nebližší vztah má ale bezpochyby s okatou Sandevou. "Vyhlédla si mě úplně na začátku založení značky stylistka Radka Vargová, která Saru v té době oblékala, a přivedla ji na zkoušení šatů. Od prvního dne jsme si sedly. Srdcem, temperamentem, duší. Už je to 5 let," povyprávěla módní návrhářka, která se Sarou a s jejím přítelem Jakubem Prachařem byla i na společné dovolené.

A co říká na jejich věkový rozdíl? "Jakub je za mě fantastický a duchaplný člověk. Věk je jen číslo, a když se dvě duše milují, není co řešit. Komunikace a upřímnost je základ v jakémkoli věku," přiznala Hermine, která sama má čerstvě nového přítele. "Zamilovanější už bych být nemohla. Jsem vděčná vesmíru za to, že jsem ho potkala," svěřila se šikovná kráska.

Související články

Další články