Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Návrhářka Stella McCartney vyvinula speciální podprsenku pro ženy po mastektomii

Ženy po mastektomii by se neměly stydět!
Zdroj: archiv
Říjen je měsícem boje proti nemoci, která má ročně na svědomí stovky žen. Britská návrhářka, které před sedmnácti lety zemřela na tuto nemoc matka, vytvořila speciální podprsenku pro ženy, kterým rakovina vzala jejich ženskost.

Návrhářka Stella McCartney, dcera slavného Beatle Paula, tento týden představila světu novou podprsenku pro ženy po mastektomii.

Podprsenka, kterou pojmenovala podle prostředního jména své matky, Listening Louise Bra, má růžovou barvu s krajkami a předním rozepínáním na zip.

„Chtěla jsem přinést něco ženského a krásného v podprsence, která je stále tabu,“ říká návrhářka. „S tragickou realitou oboustranné mastektomie souvisí neustále tolik různých emocí, mnoho kultur ji nepřijímá a ženám po ní se dějí příšerné věci fyzicky i emocionálně,“ dodala žena, která svou prací chtěla přispět k tomu, aby ženy byly i po zákroku hrdé na svou ženskost a smyslnost.

„Chci, aby se i tato část ženského těla mohla stále cítit krásná navenek stejně jako uvnitř,“ uvedla McCartney.

Podprsenka je sexy, ale také stále velmi komfortní. Má široký spodní pás a prohloubené boky. Výtěžek z prodeje prý bude použit na tři různé organizace věnující se rakovině prsu a její léčbě.

Související články

Další články