Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Návrh Andreje Babiše pro rok 2019: Důchody pro penzisty porostou! Dostanou 900 korun navíc

Premiér v demisi Andrej Babiš myslí na důchodce.
Zdroj: Facebook
Premiér v demisi Andrej Babiš (63) potěšil všechny penzisty. Od ledna 2019 by se mělo přilepšit především příjemcům nejnižších penzí. Pokud návrh projde, důchodci si přilepší o více než 900 korun. A zdá se, že by projít měl.

„Příští rok navrhujeme navýšení důchodů celkem o 918 korun meziročně, to je vlastně největší meziroční navýšení v historii země,“ uvedl v České televizi premiér v demisi Andrej Babiš (63) (ANO).

Reforma důchodů, se kterou přišlo ministerstvo práce a sociálních věcí by měla od roku 2019 výrazněji přilepšit především příjemcům nejnižších penzí. O zhruba 300 korun by se měsíčně měla zvýšit základní výměra důchodu, podle platného valorizačního schématu by si dále penzisté polepšili v průměru o dalších 598 korun, poznamenávají redaktoři portálu novinky.cz. Zvýšení penzí v průměru o 598 korun již potvrdila také ministryně financí v demisi Alena Schillerová. Součástí návrhu je i opatření na zvýšení důchodu automaticky o 1000 korun měsíčně všem penzistům, kteří dosáhnou 85 let. V případě schválení tohoto návrhu by se tedy důchod zvýšil v průměru o zhruba 918 Kč na hlavu.

Babiš i Schillerová věří, že návrh má ve sněmovně dostatečnou podporu a projde bez problémů. Návrh již podpořila také Kateřina Valachová z ČSSD a nebo komunista Jiří Dolejš. K návrhu se kladně vyjádřil také předseda SPD Tomio Okamura.

Související články

Další články