Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Návrat žáků do škol: Plaga oznámil datum i pro maturanty a vysokoškoláky

Návrat žáků do škol: Plaga oznámil datum i pro maturanty a vysokoškoláky
Zdroj: Pixabay
vyučování
Ministr školství Robert Plaga (42) na čtvrteční tiskové konferenci promluvil o tom, že se už 25. listopadu budou moci vrátit do škol maturitní ročníky a poslední ročníky vysokých škol. A to za určitých podmínek, počet studentů bude omezený a na vysokých školách půjde jen o konkrétní obory. A od 30. listopadu se vrátí do škol za určitých podmínek i druhý stupeň základek.

Do škol se vrátí závěrečné ročníky středních škol, obnoví se v nich také praktická výuka ve skupinách do 20 studentů. Na čtvrteční tiskové konferenci ve sněmovně to řekl ministr školství Robert Plaga Souvisí to s tím, že ministr zdravotnictví Jan Blatný v pátek na jednání vlády navrhne zmírnění opatření proti covidu-19. Z pátého stupně protiepidemického systému by se Česká republika měla přesunout do čtvrtého.

"Od středy 25. listopadu se vrátí prezenční výuka závěrečných ročníků a čtvrtých ročníků šestiletých oborů vzdělávání v konzervatoři na středních školách. Stejně tak, a odpovídá to prioritám, které jsme jako ministerstvo představili před několika týdny, se vrátí zpět prezenční praktické vyučování a praktická příprava ve skupinách do 20 žáků, respektive studentů," řekl Plaga.

Někteří vysokoškoláci se také vrátí

Studenti posledních ročníků vysokých škol se budou moci od 25. listopadu vzdělávat ve skupinách po 20 lidech. Platí to pro laboratorní, praktickou nebo uměleckou výuku. Studenti ostatních ročníků vysokých škol by se podle vyjádření ministra Plagy měli vrátit do škol až v nižších stupních rizika, ve třetím stupni první ročníky.

Školy jsou nyní z velké části kvůli pandemii koronaviru zavřené a je v nich povinná výuka na dálku. V provozu zůstaly pouze mateřské školy a takzvané krizové školy, kam docházejí děti zdravotníků, hasičů či policistů. Ve středu se pak do lavic vrátily první a druhé třídy základních škol a všechny ročníky škol speciálních.

Návrat žáků do základních škol

Další žáci základních škol se vrátí do školních tříd od pondělí 30. listopadu. Bez omezení tedy půjdou děti z prvního stupně a 9. třídy, další třídy druhého stupně se budou ve škole střídat. Základní školy byly uzavřeny od 14. října. Žáci 1. a 2. tříd základních škol se vrátili ve středu 18. listopadu. Otevřely se také speciální školy, které byly zavřené od 2. listopadu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy