Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Návrat studentů do školních lavic: Ministr Plaga řekl, jak to bude s rouškami

Návrat studentů do školních lavic: Ministr Plaga řekl, jak to bude s rouškami
Zdroj: Profimedia
1. září
Letní prázdniny jsou v půlce a to znamená, že se pomalu blíží další školní rok. Protože v České republice stále řádí koronavirus, mnozí se ptají, jak bude návrat do škol vypadat. První školní den je naplánován jako standardně na 1. záři. Jak to ale bude vzhledem ke koronaviru s hygienickými opatřeními? Na to dnes odpověděl ministr školství Robert Plaga (ANO).

Studenti a žáci se ptají, jak to bude s novým školním rokem. V průběhu minulého týdne ministerstvo školství informovalo, že studenti se do lavic vrátí 1. září stejně jako v předchozích letech. Jak je naplánovaná výuka, se podívejte ZDE. Ovšem mnozí se pak ptají, co hygienická opatření? Bude nutné nosit roušky?

Odpovědi na často kladené dotazy

Ministr školství Robert Plaga podal předběžné detaily, jak to vidí s návratem dětí do škol. Hygienická opatření se podle jeho slov budou řídit regionálně podle semaforu nákazy, jenž v pondělí představil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO).

Že se studenti opravdu vrátí do škol 1. září, projednal a potvrdil v úterý ministr zdravotnictví společně s ministrem školství. Při jednání nechyběl epidemiolog Ratislav Maďar ani hlavní hygienička Jana Rážová.

"Do škol se vrátí celé třídy. Není v plánu v žádném ze scénářů, že by se třídy dělily, vrací se všichni žáci," uvedl Plaga. Vzdělávací instituce se ale musí připravit na zvýšená hygienická opatření. Bude to zhruba podobné jako před prázdninami. "To znamená zvýšenou dezinfekci rukou. Ukazuje se, že je velmi důležité pravidelné větrání prostor, ke kterému by možná mělo docházet ještě častěji," řekl dále Plaga a doplnil, že manuály dostanou ředitelé škol v dostatečném předstihu.

Řeč přišla během jednání také na roušky. "Veškerá opatření ale budou korespondovat s tím semaforem, který bude platit pro celou společnost. Jestliže má semafor čtyři režimy, dají se čtyři režimy předpokládat i ve školách," pokračoval ministr školství.

Roušky ve školách tedy studenti budou muset nosit, jestliže v daném regionu bude povinnost zakrývat dýchací cesty ve společných prostorách.

Pokud se student nakazí koronavirem, o postupu pak rozhodne krajská hygienická stanice. "Zvýšená hygienická opatření ale směřují k tomu, aby nebylo z pohledu krajské hygieny nutné vypínat celé školy," dodal Plaga.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy