Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Návrat žáků devátých ročníků do základních škol: Podle Plagy to bude možné v květnu

Návrat žáků devátých ročníků do základních škol: Podle Plagy to bude možné v květnu
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Ministr školství
Ministr školství Robert Plaga zvažuje možnost navrácení žáků devátých ročníků do škol. S epidemiology jedná o datu 11. května, kdy se mají otevřít školy. Ovšem vládní harmonogram uvolňování opatření ve školství předpokládá, že by se žáci devátých ročníku mohli vrátit do lavic nejdříve v červnu. Chce, aby měli možnost se připravit na přijímací zkoušky na střední školy. Podle něj by to vzhledem k příznivému vývoji situace mohlo být možné.

Ministr školství Robert Plaga včera pro Českou televizi promluvil o návratu žáků devátých ročníků do základních škol. "Vzhledem k tomu, že se jednotné přijímací zkoušky blíží a já jsem řekl, že budou někdy v první polovině června, tak by dávalo smysl, a já o to budu usilovat, aby se (deváťáci) vrátili v první vlně na přípravu stejně jako maturanti, protože je to závěr studia, v tomto případě na základní škole," řekl Plaga.

Podle vládního plánu by se střední školy měly pro maturanty k přípravě na zkoušky otevřít 11. května. Všechny školy jsou kvůli koronavirové epidemii zavřené již od 11. března. S úplným otevřením škol vláda už do konce školního roku nepočítá. Jenže vzhledem k tomu, že v posledních sedmi dnech je situace velmi příznivá, se Plaga domnívá, že krom otevření středních škol pro maturanty by v polovině května mohli jít do školy i žáci devátých ročníků základních škol. Klíčový je podle Plagy názor epidemiologů.

Termín jednotné přijímací zkoušky na střední školy zatím není jasný. Podle ministra školství záleží na vývoji situace. Slíbil však, že termín vyhlásí v dostatečném předstihu, aby se žáci i školy mohli na zkoušky připravit. Později uvedl, že by tak chtěl učinit již v polovině května.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy