Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Návrat roušek v Praze: Lidé je nasadí v obchodech a školách, v noci budou zavřené bary

Návrat roušek v Praze: Lidé je nasadí v obchodech a školách, v noci budou zavřené bary
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
Hygienická stanice Prahy v pátek představila nová opatření v souvislosti s raketovým nárůstem počtu nakažených koronavirem. Roušky budou povinné ve společných prostorech škol a vracejí se do obchodů. Restaurace, hospody a bary budou v noci uzavřené.

Poslední tři dny v Česku přibylo nejvíce nakažených od počátku epidemie. Největší nárůst byl zaznamenán ve čtvrtek, kdy bylo potvrzeno celkem 680 případů. Pozitivních je nyní přes 7 000 lidí. Situace v Praze je dle hygieniků vážná.

V pátek proto pražská hygiena představila nová opatření a koronasemafor. Některá opatření budou platná už od středy 9. září. Mezi ně patří povinnost nosit roušky v prostorách obchodů a v nákupních centrech. Zároveň bude od půlnoci do šesté hodiny ranní zákaz přítomnosti veřejnosti v restauracích, barech a nočních klubech. Nošení roušek ve všech prostředcích hromadné dopravy, na letišti a nádraží zůstává. Zakryté dýchací cesty budou nutné i ve společných prostorách vzdělávacích zařízení a to s platností od 14. září.

„Roušky jsou jedno z mála opatření, která můžeme činit, a nejsou nijak velkým zásahem do života obyvatel. Nošení roušek má svůj efekt, zabraňuje šíření kapének,” pravila hygienička Zdeňka Jágrová.

Mimo jiné ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jedná s ministrem školství Robertem Plagou o pravidlech karantény pro školy. „Pokud by do karantény mělo jít dítě ze třídy, kde se používají masky nebo respirátory, tak ostatní nepůjdou. Budeme to brát tak, že tady není riziko,“ uvedl Roman Prymula pro iDNES.cz. Kvůli nákaze by se neuzavřely celé školy nebo třídy. Opatření budou platit pro regiony, ve kterých je zhoršená epidemiologická situace.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy