Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Návrat prvňáčků do lavic by se mohl konat už v listopadu, říká šéf asociace ředitelů

Návrat prvňáčků do lavic by se mohl konat už v listopadu, říká šéf asociace ředitelů
Zdroj: Pixabay.com
návrat do škol
Podle šéfa Asociace ředitelů ZŠ Michala Černého by mohli žáci prvních tříd brzy usednout zpět do lavic. Pokud to epidemiologická situace dovolí, prvňáčci by se mohli do škol vrátit už 18. listopadu.

Koronavirová pandemie v České republice pomalu zpomaluje. Nicméně podle ministra zdravotnictví Jana Blatného není důvod k předčasnému optimismu. Každého jistě pak zajímá, jak to bude s návratem dětí do škol.

Návrat prvňáčků

Co si myslí o návratu prvňáčků do škol šéf Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý, který vede Masarykovu ZŠ v pražských Klánovicích? Pokud se bude koronavirová situace vyvíjet dobře, prvňáčci by mohli usednout do lavic ještě v průběhu listopadu.

"Jestliže během deseti dnů to nepůjde a v úterý 17. listopadu je státní svátek, tak bych to viděl na 18. listopadu, popřípadě pak začátkem dalšího týdne 23. listopadu," řekl Černý v rozhovoru pro portál Novinky.cz.

"Mně by se líbilo, kdyby se mohly co nejdřív vrátit 1. a 2. ročníky najednou. Ty první třídy jsou ale ještě větší priorita, velká část dětí ještě neumí číst a psát. Jednodušší organizačně a i ve všech dalších ohledech by bylo, kdyby třídy nastoupily najednou bez střídání. To bude záležet na hygienicích. Ale pokud se výuka omezí střídáním, tak se holt budou střídat. Všechno je lepší, než co je teď," doplnil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy