Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Návrat po letech: Čekali jsme na správný čas, vysvětluje NobodyListen a Václav Rouček

 Ikonické duo je po letech odloučení zpět. VR/NOBODY přichází s očekávaným albem.
Zdroj: Se svolením Václav Rouček
+ Další 3 fotografie
návrat na scénu

Poté, co zpěvák Václav Rouček a producent Jakub Strach alias NobodyListen vydali debutové album Yet nebo album Proud, fanoušci s nadšením očekávali další společné projekty. Ikonické duo vystupující jako VR/NOBODY se ale na dlouhých 6 let odmlčelo. „Čekali jsme jen na ten správný čas, kdy to zase začne jiskřit energií a nápady,“ vysvětluje nyní Rouček po letech odloučení. Čekání se vyplatilo. Nové album s názvem Zelený oči černý srdce sklízí ovace. 

Společně poprvé vyvolali rozruch už v roce 2015 vydáním debutového alba Yet, které se stalo senzací elektronické scény. Netrvalo dlouho a o 2 roky později se interpret Václav Rouček a hudební producent a DJ Jakub Strach alias NobodyListen sešli ve studiu podruhé. Právě v roce 2017 přišla dvojice vystupující jako VR/NOBODY s úspěšným albem Proud.

Ikonické duo VR/NOBODY je po letech odloučení zpět

A i když byli fanoušci příjemně nabuzeni na další společné projekty, přišla několikaletá odmlka. Ikonické duo se opět spojilo až nyní, a to po dlouhých šesti letech! Čekání se však vyplatilo. Album s názvem Zelený oči černý srdce, které bylo zveřejněno na konci dubna, ihned začalo sklízet ovoce.

Opětovné spojení si užili i umělci: „Bylo to osvobozující, zatím jsme nikdy neudělali tolik různorodých věcí. Zároveň jsme také poprvé udělali skladby tak, aby se líbily i lidem, ne jen nám. To jsme dřív dělali jen minimálně,“ říká Václav Rouček.

Čekali na správný čas

Naše cesty se rozeběhly různými směry, ale pořád jsme byli ve spojení, čekali jsme jen na ten správný čas, kdy to zase začne jiskřit energií a nápady, uvádí Rouček. Ten správný čas nastal před několika měsíci. Sešli jsme se ve studiu a následně párkrát odjeli na několik dní mimo Prahu tvořit skladby. Tam jsme pak poznali, že z toho nejspíš bude moci vzniknout album,“ popisuje obnovu spolupráce, která sklízí ovace i na sociálních sítích.

Při tvorbě textů se Václav Rouček inspiroval dle svých slov především momentální atmosférou ve společnosti, vztahy a lidmi ze svého okolí. K jednotlivým písním už vycházejí první videoklipy a fanoušci se na jednotlivých písních dočkají i dalších známých jmen - mezi hostujícími umělci se objevil třeba Jordan Haj nebo popový zpěvák Sofian Medjmedj. Na podzim se fanoušci dočkají turné.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy