Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Návrat Honzy Nedvěda do života: Po 40 letech mi dal pusu, plakal jsem, líčí syn Jan

Jan Nedvěd má problém se sluchem.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
NÁVRAT

Ještě před pár týdny byl legendární písničkář Honza Nedvěd (75) jako „unavený starý jezevec“ úplně izolovaný od okolního světa, nevycházel už ani z domu. Od té doby ale zásluhou syna a synovce, kteří jako by ho polili živou vodou, začal mít zase radost ze života, je šťastný a usmívá se. A vystupuje. K úplné spokojenosti mu stačí jedno: má potíže se sluchem, které ho ve hraní limitují. František Nedvěd mladší a Jan Nedvěd mladší promluvili pro eXtra.cz.

Honza Nedvěd: Problémy se sluchem

Příbuzní totiž spolu vystupují, a když legendárního Honzu Nedvěda přizvali, rázem ožil.

Strejda opravdu dost špatně slyší. Některé frekvence má dost špatné. Dělají se mu proto do uší speciální odposlechy. Jinak se mu to rozlévalo tak, že nedokázal rozlišit jednotlivé kytary. Ale podařilo se nám to seštelovat tak, aby mu to vyhovovalo,“ říká synovec František Nedvěd mladší, který vystupuje se synem Honzy Nedvěda. Slavného příbuzného přizvali a on nadšeně souhlasil.

Táta vzdal hraní kvůli tomu, že se mu zhoršoval sluch. Na pódiu ovlivňujete zvuk celé kapely a táta se cítil blbě. Dnes ale doba výrazně pokročila, a tak hledáme možnosti, jak mu pomoci. Už máme spoustu nápadů pro to, abychom mu vrátili naplno sluch, aby byl plnohodnotný muzikant,“ prozradil eXtra.cz Honza Nedvěd mladší.

Rychlá reakce

Nemá problémy se sníženou hlasitostí zvuku, ale v určitém výřezu s některými frekvencemi. Ne že by je neslyšel, ale zní mu, jako když chraplá reprák. To je pak těžké držet se harmonie, vědět, podle čeho zpívat a slyšet se dobře. V tom mu pomůžeme, věřím, že do dvou měsíců s námi bude jezdit zase naplno slyšící člověk,“ doufá.

Muzikantovi se vylepšený sluch bude hodit. Znovu totiž našel chuť k životu a hlavně k hraní před publikem.

Otcovská pusa

„Táta nám po prvním společném vystoupení moc děkoval a poprvé po čtyřiceti letech mi dal pusu na tvář. Měl jsem slzy v očích. A důležité je to i pro Fandu. Hudbě se věnuje celý život, ale jeho táta si ho nikdy úplně nepřipustil k tělu a nedal mu možnost hrát. A teď, po tolika letech, kdy od deseti roků drží kytaru v ruce, přijde můj táta, a řekne mu ‚Fanoušku, ty krásně zpíváš a krásně hraješ!‘. On by vám to nikdy nepřiznal, ale rozbrečelo ho to. Tohle mu táta nikdy neřekl. I on získal nový rozměr života a novou motivaci. Když mu odešel jeho pravý táta, nahrazuje mu ho částečně ten můj,“ doplnil Honza Nedvěd mladší.

František Nedvěd mladší pak poodhalil, jak proměna příbuzného probíhá. „Máme s Honzou Nedvědem mladším domluvené koncerty jen ve dvou, ale strejda chce moc hrát, a tak říká, že bude jezdit s námi. ‚To bude paráda!‘ říkal nám natěšeně. Je plný energie a elánu a už nám poslal i nějaké nové písničky, takže bude i nový repertoár,“ dodal muž, který jako by z oka vypadl svému zesnulému otci.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy