Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Návrat domů? Heroinová Tereza má šanci, že trest si odsedí v Česku

Zdroj: youtube.com
+ Dalších 112 fotografií
Ze života pašeračky
Tereza Hlůšková (23) se zhroutila poté, co si po dlouhém čekání vyslechla verdikt pákistánského soudu. Tereza si myslí, že proces dopadl špatně. Jenže někteří odborníci si myslí, že by měla být ráda, protože u nás by ji čekal dosti podobný trest.

Heroinová Tereza si před nedávnem vyslechla konečné rozhodnutí soudu o svém osudu. Češka se pokoušela z Pákistánu propašovat několik kilo heroinu, při čemž byla chycena. Na rozsudek si musela počkat více než rok, když pak ale přišel, pašeračka se zhroutila.

Někteří odborníci si ale myslí, že by se Tereza mohla radovat. V Česku by Terezu zřejmě čekal velmi podobný trest, což právě to jí může pomoci v návratu domů. Informoval o tom portál Hlídací pes, kterému poskytl podrobnější informace advokát Pavel Uhl. „V obecné rovině může být ta ekvivalence sankce odsouzené Češce v Pákistánu ku prospěchu,“ řekl zkušený advokát.

„Celou tu kauzu vidím jako obecně dobrou zprávu. Občanka ČR spáchala trestný čin v zahraničí, dostalo se jí zjevně spravedlivého procesu, který vygeneroval stejný trest jako české soudy,“ uváděl dále Uhl, podle kterého by se mohla pašeračka vrátit právě kvůli výši trestu.

České ministerstvo spravedlnosti boj o Terezu rozhodně nevzdalo. „Jsme připraveni nadále činit veškeré možné kroky k tomu, aby smlouva mezi Českou republikou a Pákistánem o předávání odsouzených byla sjednána,“ sdělila pro web Hlídací pes mluvčí ministerstva.

Související články

Další články