Někdo by si možná mohl myslet, že před 75 lety se americké ženy učily maximálně tak základům vaření a péče o děti. Jak ale dokazuje tato kuriózní sbírka fotografií z roku 1937, v případě zájmu se klidně mohly vzdělávat i v oblasti sexu.

Lechtivé snímky byly původně publikované v časopisu Life a ilustrují, jak by se žena měla správně svlékat pro svého manžela. De facto se jednalo o PR Allena Gilberta, který tehdy na Manhattanu otevřel novou školu svlékání a v inkriminovaném článku hořekoval nad tím, že právě ženy neznalé „metodiky svlékání“ jsou příčinou stoupající rozvodovosti v USA. A aby se neřeklo, hned dal čtenářkám i několik dobrých tipů.

Stojí za zmínku, že v době tisku bylo do jeho školy přihlášeno už 48 manželek, které měly podezření, že s jejich milostným životem je něco v nepořádku. Originální kurz o rozsahu šesti lekcí každou z nich přišel na 30 USD (cca 600 Kč). „Naučí se, jak chodit do postele se šarmem a radostí. Pochopí, že je to něco docela jiného než rutinní práce v domácnosti,“ tvrdil sebevědomě Allen.

Co na to říkáte? Pánové – myslíte, že nějaký podobný kurz by ženám a dívkám přišel vhod i v dnešní době? Ženy – přihlásily byste se do něj?