Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Návod pro Leoše Mareše: Víme, jak Kazmovi zařídit trestní stíhání a VYSOUDIT STATISÍCE!

+ Dalších 78 fotografií
Velké haló vzbudila nejnovější kulišárna Kazmy (32), který napálil Leoše Mareše (41), aby z něj vytřískal jeho luxusní ferrari. Těžko říct, jestli se vše provokatérovi Kamilovi podaří obrátit ve svůj prospěch, protože spousta lidí je na něj kvůli fingování nehody naštvaná. Jenže navíc mu může oběť jeho žertu nepěkně zavařit!

Oslovili jsme dva znalce práva a ti se shodují na tom, že kdyby Leoš Mareš chtěl, Kazmu docela slušně minimálně ztrapní, ne-li zničí.

„Pokud by po něm začal vydání ferrari vyžadovat, určitě bych se nerozpakovala podat trestní oznámení pro podvod a myslím, že by mělo velkou šanci na úspěch. Navíc by mohla padnout žaloba kvůli poškození cizích práv. Újma je tam nepopiratelná, Kazma pana Mareše uvedl v omyl za účelem obohacení. I na videích bylo vidět, že Leoš z toho byl špatný. A vyvolat v někom takový stres, to by se opravdu nemělo stávat. Škoda by se dala v jeho případě vyčíslit i na statisíce. Zvlášť když ho takhle rozhodil těsně před koncertem, u něhož jde o miliony,“ řekla eXtra.cz velmi renomovaná pražská advokátka, která ale nechce být spojována s kauzou Kazmy, jímž pohrdá, proto si nepřála zveřejnit své jméno.

Kazma sice tvrdí, že auto chtěl vlastně pro charitu, to ale Leoše nemusí moc zajímat. Má své vlastní projekty. Kolegovi z branže vyloženě nenadává, ale moc jeho chování nechápe.

A co by Kamilu Bartoškovi hrozilo za trest, kdyby se policie případem opravdu začala zabývat? Vězení až na dvě léta. Zdá se ale, že tak daleko to nedojde, Leoš to evidentně nijak nehrotí.

Další právník si myslí, že Kazma by neměl šanci, pokud by se snažil vymoci auto právní cestou.

„Není to vymahatelné. Vždy platilo, že nároky ze sázky nejsou de facto uplatnitelné u soudu. Navíc když dotyčný podvodem nebo lstí zmaří splnění nebo nesplnění podmínky, tak se k jejímu naplnění nepřihlíží. Osobně bych panu Marešovi nedoporučil podávat žalobu. V jeho případě patrně peníze nehrají roli. Spíš bych to použil pozitivně a jako prevenci pro ostatní,“ uvedl JUDr. Jakub Drábek.

Lidé se v diskusích zaobírají tím, jestli by nemohl Kazma využít toho, že Mareš dal vlastně veřejný příslib. „To je nesmysl. Za prvé ten můžete kdykoli beztrestně odvolat, navíc se týká spíš politické sféry,“ upozorňují právníci.

Do říše fantazie také patří myšlenky na to, že Kazma by mohl jít do vězení kvůli tomu, že je prý fingování dopravní nehody trestné. „To sice je, ale jen v případě, že ji fixlujete za účelem pojistného podvodu. To nebyl tento případ,“ tvrdí odborník.

Objevily se už i názory, že Leoš Mareš se s Kazmou na všem domluvili, aby vyvolali mediální smršť. To naznačovaly i fotky krátce po nehodě, na kterých se na sebe usmívají. Moderátor Evropy 2 to ale rázně odmítl. Kdo ví. Možná tak šlo vážně jen o součást Kazmitchovy kampaně pro pomoc obětem dopravních nehod.

Mohlo by vás zajímat

Další články