Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Naučte se číst ve svém obličeji, díl I.: Jak zjistit, zda moc cvičíte nebo jíte příliš kořeněná jídla?

Tvář na vás ledasco prozradí.

Možná byste se divili, kolik toho vaše tvář prozradí na váš životní styl. Co jíte, jestli kouříte, jak moc pijete alkohol. Právě alkohol se ve tváři odráží nejvíc. „Obličej otéká, rudne či naopak bledne. Pleť stárne rychleji. A to jen kvůli tomu, že si ženy navykly na večerní popíjení vína,“ tvrdí plastický chirurg Michael Prager.

Ztrhanost v obličeji

Viníci: Příliš cvičení, jo-jo efekty po dietě

Všeho s mírou. Někdy se váš zdravý životní styl může zvrhnout v nezdravý a vy si toho ani nemusíte všimnout. Brzděte. „Všimněte si tváří profesionálních běžců. Je evidentní, že příliš pohybu tělu nesvědčí,“ říká doktor Aamer Khan z londýnské kliniky. "Během prvních pár minut cvičení se rozšíří cévky a vaše tvář zčervená.

Ale po 15 minutách svaly začnou vyžadovat více kyslíku, obličej se odkrvuje a tukové polštáře na tvářích jsou zbaveny kyslíku a začínají pomalu umírat. Vaše tváře zkrátka budou ztrhané," tvrdí Khan.

Stejně působí cigarety, které svými toxiny odkysličují obličej. I kolísání hmotnosti způsobí, že vaše pleť bude vypadat unaveně a vytahaně.

Otoky

Viníci: Alkohol, nedostatek pohybu

Chirurg doktor Prager říká, že alkohol podporuje tvorbu hormonu kortizolu, jenž působí tloustnutí v oblasti tváří. Také má za následek zadržování vody. Proto váš obličej po mejdanu vypadá jak balon.

Alkohol je také z 50 % cukr. Je prokázáno, že cukr zpomaluje produkci kolagenových a elastinových vláken. „Tvář ztrácí pružnost a tvar, povolují obličejové svaly, vypadáme otyle,“ říká doktor Prager. Pro udržení mladistvého a hlavně „splasklého“ vzhledu je dobré pravidelné cvičení obličejových svalů.

Bledá pleť

Viníci: Nadváha, nedostatek zeleniny v potravě

V březnu loňského roku vědci z University of St Andrews publikovali výzkum, který ukazoval, že tři porce ovoce a zeleniny denně mohou dodat pleti přirozený jas podobný opálení, a to už během několika týdnů. Ross Whitehead, který studii vedl, říká: „Ovoce a zelenina obsahují pigmenty zvané karotenoidy, které dávají mrkvi oranžovou barvu a rajčatům červenou. Když je jíme, tyto pigmenty se nám usadí na pokožce.“

Tmavé fleky na krku

Viník: Příliš cukru

Pozor, hnědošedé fleky na krku většinou signalizují cukrovku druhého typu. Zajděte si k lékaři a okamžitě omezte cukry. Také by bylo fajn shodit pár kil.

Zarudlá pokožka

Viníci: Kofein a málo slunce

Doktor Aamer Khan tvrdí, že nadměrné pití kávy může vysušovat pleť, což dává kůži červený a vyprahlý vzhled. „Pokud pijete více než tři šálky denně, pro každý z nich je třeba vypít další sklenici vody, aby se účinky vyrovnaly,“ radí. Zarudnutí může být také způsobeno nízkou hladinou vitaminu D, která se tvoří, když je naše kůže pod palbou slunečních paprsků.

Akné

Viníci: Mléko a diety

Tvorba akné je z velké části dána genetikou, ale někteří z nás si k pupínkům dopomáhají sami. Nevhodnou stravou například. Omezte mléčné výrobky a proteiny. Ty totiž mají vliv na produkci mužského pohlavního hormonu a ten pak na produkci mazu ve vaší kůži. Přebytečný maz rovná se ucpávání pórů a to se rovná akné.

Mohlo by vás zajímat

Další články