Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Natřel by to Ivan Drago ještě někomu? Z hvězdy Rockyho je spíš kaváranský povaleč

Zdroj: oficiální zdroj, Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Všechno nejlepší
Švédský herec Dolph Lundgren (62) slaví narozeniny a na svůj věk stále vypadá skvěle. Představitel mlátičky Ivana Draga z legendárního Rockyho už ale působí usedlejším dojmem. Přestal z něj jít strach, na první pohled je totiž patrné, že si raději vypije v klidu kávu, než že by šel někoho vyzvat na souboj.

Dolph Lundgren (62) se narodil 3. listopadu 1957 ve švédském Stockholmu. Proslavila ho role zápasníka Ivana Draga z filmů o Rockym a i v jiných filmech většinou ztvárnil postavy bojovníků.

Že se bude živit herectvím, nebylo v Lundgrenově mládí vůbec jasné. Vystudoval přírodní vědy a ve volném čase se učil bojové sporty. Není to ale žádná dutá palice, akademické zkoušky má i z matematiky, chemie a fyziky. Kromě rodné švédštiny se s přehledem domluví anglicky, německy, dokonce i japonsky.

Po odchodu ze školy chvíli pracoval jako model, v roce 1984 dostal v bondovce Vyhlídka na vraždu první příležitost objevit se před kamerou. Osudová role Ivana Draga přišla o rok později.

Hereckou stopu zanechal i v Česku, když si v roce 1995 zahrál v akčním snímku Střelec, který se natáčel v Praze.

Na Lundgrenovi je pořád znát, že na sobě tvrdě maká. Na svůj věk vypadá fantasticky, spíš než mlátička už ale působí jako lázeňský seladon.

Stále hraje, naposledy zazářil třeba ve filmu Aquaman

Související články

Další články