Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

National Geographic se svým podvrženým dokumentem urazil Prahu: Buď natočíte nový jako omluvu, nebo se budeme soudit!

Václavské náměstí je sice po setmění rejdištěm pochybných lidí, ale
ne více než jinde ve velkých městech.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie

Jako první na podvržený dokument upozornil deník Právo a na základě zjištěných podvodů se magistrát hlavního města hodlá ostře bránit proti zjevným nepravdám, které jsou v pražském díle Město podvodů k vidění.

Moderátor Connor Woodman se vypravil spolu se štábem do Prahy, aby naše hlavní město vylíčil jako rejdiště podvodníků, zlodějů a nepoctivých taxikářů. Dokument, vysílaný v loňském roce, náhodou viděla i mluvčí pražské kriminálky Jana Rösslerová, která na něj upozornila své kolegy, aby začali okamžitě vyšetřovat všechny nepoctivce, které kamera zabrala.

Kriminalisté se tedy pustili do práce a přišli akorát na to, že situace byly nahrané, v dokumentu vystupoval placený komparz a jediným podvodníkem je tady Connor Woodman. Skandál na sebe nenechal dlouho čekat a pořádně se k němu neuměla postavit ani pověřená osoba ze společnosti Channels, pod níž patří i české vysílání National Geographic, Lada Dobrkovská, jejíž zmatenou výpověď jsme vám přinesli zde.

Policie žádá po Woodmanovi vysvětlení, ten ale není zaměstnancem National Geographic, pracuje tam pouze jako externista a necítí se tedy povinován uvádět něco na pravou míru, navíc do Prahy vzkázal, že je stále někde na cestách. Pražská policie již tedy požádala o spolupráci Interpol.

Chladným ale nezůstal ani magistrát Prahy, který chce jít s kanálem National Geographic do občanskoprávního sporu, tedy pokud společnost neposkytne omluvu za podvodný dokument tím, že natočí nový a tentokrát skutečný obraz Prahy bez vymyšlených situací.

Že je zle, vědí už i lidé z kanálu National Geographic, kteří podle serveru Novinky.cz svolali ve své americké centrále mimořádnou schůzi, a Lada Dobrskovská potvrzuje, že všichni již začali spolupracovat s českou policií. Vedení National Geographic si sice prozatím stojí za tím, že dokumentaristi nejprve natočili podvod a pak ho pomocí úplatků rozkryli a aktéry podvodu dostali před kameru, ale česká policie má důkazy, že podle výpovědí těchto lidí jim bylo zaplaceno již od počátku jako najatým podvodníkům.

Související články

Další články