Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Natálka vyvázla z ohnivého pekla: Po žhářském útoku přišla o prsty. Stále se bojí usnout

Natálka vyvázla z ohnivého pekla: Po žhářském útoku přišla o prsty. Stále se bojí usnout
Zdroj:
+ Další 3 fotografie
popáleniny
Na čtvrtek 8. října spadá Mezinárodní den boje proti popáleninám. Jak náročné je žít s popáleným tělem, ví i Natálie Kudriková. Ta si v roce 2009, kdy jí byl pouhý jeden rok, prožila peklo. Její rodinu totiž napadli žháři a nebohá dívka trpí dodnes.

Mezinárodní den boje proti popáleninám si lidé mohou připomenout už od roku 2000. Popáleniny patří k těm nejhorším úrazům, které mohou člověka postihnout. A následky jsou mnohdy celoživotní.

Smutný osud Natálky

K této příležitosti stojí za připomínku tragický příběh Natálky Kudrikové. Ten se odehrál před jedenácti lety ve Vítkově. V noci z 18. na 19. dubna 2009 napadla skupina neonacistů dům, kde spalo osm lidí včetně tehdy roční Natálie. Do oken vhodili tři zápalné láhve, které způsobily hotové peklo.

Tři lidé skončili s těžkými popáleninami, nejvíce trpěla ale právě Natálka, která byla popálena na 80 % těla. Kromě fatálních fyzických následků má ale dívka i psychické problémy. "Bojí se usnout, proto bývá často unavená. K tomu dospívá a kůže jí neroste. Kolik má za sebou operací, to už spočítat asi nelze," svěřila už dříve serveru Blesk.cz její maminka Anna Siváková s tím, že rodina nemá ani peníze na mastičky, které by nebohé dceři ulevily od bolesti. "Natálka má třetí stupeň invalidity. Má stáhnutou kůži a svalstvo. Nemá prsty na rukou. Nikdo neví, co bude dál," dodala.

Rodina nyní žije v Budišově nad Budišovkou, který leží pár kilometrů od místa činu. Dům, kde došlo k děsivé tragédii, lehl popelem. Čtyři muži byli obžalováni za pokus o vraždu a poškození cizí věci. Soud jim udělil 22 let za mřížemi nepodmíněně. Dvěma z nich byl trest snížen z důvodu spolupráce a projevené lítosti k rodině.

Související články

Další články