Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Natálka, Verča, Martin a další: Policie zveřejnila jména obětí z autobusu smrti

Zdroj: Policie SR
+ Dalších 9 fotografií
neštěstí
Tragická nehoda, která otřásla nejen Slovenskem, ale zasáhla i Česko, si vyžádala zatím 12 lidských životů a řadu zraněných. To, co se odehrálo ve středu odpoledne na cestě mezi Nitrou a Zlatými Moravci, zasáhne navždy do životů mnoha rodin. Policie nyní zveřejnila jména a věky všech tragicky zesnulých pasažérů, za které slovenská vláda vyhlásila státní smutek.

Podle informací televize Markíza v autobusu smrti přišli o život studenti dvou různých škol v Nitře – čtyři ze Střední odborné školy techniky a služeb a jedna studentka gymnázia. Jména a věky obětí, za které bude Slovensko držet státní smutek, nyní zveřejnila policie.

Oběťmi tragické středeční nehody byli Natália (†15), Alex (†16), Denisa (†17), Veronika (†17), Martin (†17), Mariana (†21), Adriana (†40), Dušan (†42), Erika (†45), Alena (†57), Ladislav (†63) a Barbora (†70).

Až devět obětí pocházelo z obce Kolíňany, mezi nimi i manželský pár, po kterém na tomto světě zůstaly dvě malé děti. Právě na úřadu v Kolíňanech bylo vytvořeno pietní místo, kam obyvatelé chodí za zesnulé zapalovat svíčky a pokládat květiny.

Panika a smutek

Nehodu autobusu, ve kterém byli většinou středoškoláci, a nákladního vozu nepřežilo nejméně 12 lidí, další téměř dvě desítky zraněných museli záchranáři transportovat do okolních nemocnic. Výpovědi svědků hovoří o panice a smutku, ale i o tom, kolik lidí se snažilo pasažérům autobusu pomoct. „Náklaďák jel rychle, rozhoupal se a korbou trefil autobus do středu. Dávali jsme jim první pomoc. Kdo mohl, pomáhal zraněným. Všichni jsme dávali lékárničky,“ uvedl jeden ze svědků tragédie.

Související články

Další články