Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Natálka, která přežila žhářský útok: Už je z ní mladá slečna, pořád se ale bojí mluvit s lidmi

Natálka, která přežila žhářský útok: Už je z ní mladá slečna, pořád se ale bojí mluvit s lidmi
Zdroj: Extra.cz
+ Dalších 10 fotografií
Natálka z Vítkova
Přesto, že je to už jedenáct let, málokdo v Česku zapomněl na zrůdný útok ve Vítkově na Opavsku. Tehdy čtyři neonacisté vhodili zápalné lahve do domu, kde spala se sourozenci dvouletá Natálka. Tu se matce podařilo zachránit, utrpěla ale popáleniny na 80 % těla. Ačkoliv boj o život vyhrála, problémy ji trápí dodnes.

Když v roce 2009 vypálili čtyři útočníci dům i s malou Natálkou uvnitř, obletěla zpráva nejen celé Česko, ale všímali si jí i v zahraničí. Natálku tehdy matka musela vytáhnout z plamenů za vlasy a malá holčička utrpěla popáleniny na většině těla. Musela tak podstoupit několik náročných operací, především transplantaci kůže.

Komunikuje jen s nejbližšími

Dnes je z Natálky už třináctiletá dívka, která dokončila šestou třídu. "Škola je v pohodě, tam pořád chodím s ní, vysvědčení měla celkem dobré, nestěžuji si," řekla Natálčina maminka pro televizi Nova. Nejoblíbenější předměty mladé bojovnice jsou hlavně výtvarka a hudební výchova.

Přestože Natálka ušla velký kus cesty, stále se jí nepodařilo obnovit důvěru v lidi. A nelze se jí za to po hrůzném útoku divit. Nekomunikuje se spolužáky ani se nebaví s žádnými kamarády. Jak sdělila televizi její maminka, mluví jen s příbuznými a svým papouškem.

Špatných vzpomínek se už nezbaví

Problémy jí dělá i transplantovaná kůže, kvůli které podstoupila více než sto operací. "Ona hodně roste, ta kůže s ní ale neroste tak, jak má, už ji to začíná i někde táhnout," vysvětila Natálčina maminka Nově. Děsivou událost Natálce připomínají i amputované prsty a nespočet jizev na těle. To jí komplikuje i osobní život, jelikož už začíná pokukovat po klucích.

Čtyři útočníci, kteří téměř zavraždili malou holčičku, dostali výjimečné tresty dohromady za více než osmdesát let. Polovinu trestu si ale už odseděli a přibližně za deset let se dostanou na svobodu. Natálka si ale na rozdíl od nich ponese své trauma, stejně jako jizvy, nejspíše až do konce života...

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy