O mladém Janečkovi, synovi hudebního bosse Františka Janečka (73), nebylo dlouho slyšet. Kromě práce na muzikálech v oblíbeném divadle GoJa Music Hall se zničehonic objevilo dílko, na kterém se talentovaný Filip hudebně podílel. „Napadlo mě s Danem Bartákem, že bychom zkusili udělat vánoční skladbu. Žádnou uplakanou odrhovačku, ale veselou písničku se záběrem nejen na mladou, ale i starší generaci. Dlouho jsme přemýšleli, kdo by skladbu mohl nazpívat. A když jsme se dostali ke jménu Natálie Grossová, měli jsme oba jasno,“ popsal zrod hitu Filip.

Grossová se skladby ujala bravurně. Nejenže jí hudebně písnička sedla, ale i ve videoklipu září jako kometa. „Natálka je ve svých patnácti letech velmi talentovaná. A díky tomu, že s ní dlouhodobě spolupracujeme na muzikálech a viděl jsem, jaké skladby dokáže hlasově zvládnout, nepochyboval jsem o tom, že je to správná volba,“ pokračoval Janeček.

Skladba se opravdu povedla a v podání Grossové musí být mnohým jasné, že mnohem zkušenější zpěvačky už ve svém mladém věku strčí hravě do kapsy. Grossová na sebe upozornila už letos v červnu, kdy se na scéně objevil její první videoklip s písní Léto. Píseň nazpívala po Ivetě Bartošové (✝48) a v tuto chvíli má téměř půl milionu zhlédnutí.