Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Natalie Portman slaví 40: Podívejte se, jak vypadala jako malá holčička

Třináctiletá Natalie Portmanová ve svém hereckém debutu ve filmu Leon s Jeanem Reno v hlavní roli.
Zdroj: se souhlasem Gaumont International
+ Dalších 6 fotografií
zajímavosti

Natalie Portmanová už ve třinácti letech očarovala celý svět ve snímku Leon. Následovalo mnoho dalších úspěšných filmů. Za film Černá labuť získala dokonce Oscara. Věděli jste, že je Natalie psycholožka, a dokonce se této profesi skutečně věnuje?

Držitelka Oscara se narodila v Jeruzalémě před čtyřiceti lety. Její tatínek je lékař, který se zabývá reprodukční medicínou. Maminka herečky je Američanka a je momentálně hereččina agentka. Prarodiče Natalie Portman zahynuli coby židé v koncentračním táboře, její babička z matčiny strany byla britskou špiónkou za druhé světové války.

Slavná herečka studovala židovskou základní školu v New Yorku, poté veřejnou střední školu a na Harvardu získala bakalářský titul z psychologie. Před časem se dokonce na nějaký čas stáhla do ústraní a opravdu se této profesi věnovala. Terapie s Natalií Portman mohla být jistě velmi zajímavá. Natalie je kromě znalostí z psychologie a geniálního hereckého talentu vybavena také jazykově. Mluví hebrejsky, anglicky, francouzsky, japonsky, německy i arabsky.

Během natáčení filmu Černá labuť, za který získala Oscara, se seznámila s tanečníkem a choreografem Benjaminem Millepiedem, se kterým se vzali a mají spolu dvě děti, chlapce a dceru.

Herectví ji lákalo od dětství, jako malá jezdila na herecké tábory. Po různých kurzech herectví se přihlásila na casting k filmu Léon, kde získala jednu z hlavních rolí. Jako teprve třináctiletá dívenka si zahrála s francouzskou hvězdou Jeanem Reno. Jedná se o film z roku 1994 a je to kultovní filmový thriller. Následovaly filmy Nelítostný souboj, Mars útočí a jednu z hlavních rolí získala ve snímku Nádherný holky. Začátkem nového tisíciletí získala hereckou roli v trilogii Hvězdné války.

Srdce fanoušků si získala především ve filmech Návrat do Cold Mountain, Goyovy přízraky, které režíroval Miloš Forman, V jako Vendeta či Černá labuť. Podívejte se, jak šel čas s hvězdnou psycholožkou Natalií Portman.Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy