Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Natalia (26) trpí vzácnou poruchou: Nádory na tváři jí odoperovali a je z ní jiný člověk

Natalii pomohla nezisková organizace.
Zdroj: facebook
+ Další 4 fotografie
pomoc
Šestadvacetiletá Natalia z indického města Jayapur se narodila s velmi vzácnou formou neurofibromatózy na tváři. Znamená to, že jí po celé tváři rostly mnohočetné nádory, které zasahují do nervové soustavy. Odmalička se proto Natalia setkávala se šikanou a opovržením. Mladá žena podstoupila náročnou operaci, která ji měla tohoto utrpení zbavit...

Natalia opravdu neměla odmala na růžích ustláno. Děti se jí posmívaly a dokonce na ni házely kameny. To se ale mělo v nedávné době změnit. Jedna velkorysá nezisková organizace jí zaplatila léčbu v Austrálii a dnes už se Natalia za svou tvář nestydí.

Mladá žena trpí vzácnou genetickou poruchou, která způsobuje růst nádorů na kůži a podél nervů. Od jejího utrpení ji zachránily až pobočky charitativního klubu Rotary v Kambodži a Austrálii, které na operaci vybraly v přepočtu bezmála půl milionu korun. Natalia tedy odcestovala do Sydney, kde jí lékař Michael Kernohan provedl sérii operací, aby odstranil nádory.

"Kvůli své tváři jsem se v Jayapuru velmi styděla. Jsem šťastná, že se tam můžu vrátit a už víc nemusím skrývat svoji tvář," svěřila se.

Natalia od té doby podstoupila několik dalších zákroků na rekonstrukci tváře. Lékaři odstranili velkou část pravé strany tváře a přestavili jí nos, ústa a víčko. "Byla velmi statečná a ani jednou si nepostěžovala," uvedl lékař Kernohan.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy