Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Natálce (6) na táboře vážně popálili půlku těla: S náročnou léčbou můžete pomoci

neštěstí
Strašlivá tragédie se Natálce (6) stala koncem srpna na příměstském táboře v Rokycanech nedaleko Plzně. Chemický pokus se instruktorkám vymkl z rukou a dívenka utrpěla vážné popáleniny na polovině těla. Na 20 procentech dokonce dosahují třetího stupně. Rodina prosí o pomoc s náročnou léčbou, do sbírky se může zapojit každý.

Psal se pátek 23. srpna, Natálka (6) byla na příměstském táboře v Rokycanech a stejně jako další děti se těšila na chemický pokus. Ten svým svěřencům měly ukazovat instruktorky. Pak se ale stalo ohromné neštěstí.

Dvě popálené děti zvládli záchranáři ošetřit přímo na místě, pro Natálku ale přiletěl vrtulník a přepravil ji do nemocnice. Její stav byl natolik vážný, že skončila v umělém spánku.

„Natálka utrpěla vážné popáleniny na 43 procentech těla, a to stupně II. B a na více jak 20 procentech těla tyto popálenin dosahují života ohrožujícího stupně III. Natálčin stav je skutečně vážný: Popáleniny II. B stupně vykazují hluboké poškození kůže až do oblasti škáry. Rána je náchylná k infekci, hojení je komplikované, často za cenu jizev,“ uvedla zdrcená rodina na Facebooku.

Třetí stupeň popálení už znamená postižení kůže v celé tloušťce, je mrtvá včetně nervových zakončení. Šestiletou Natálku čeká náročná léčba a desítky operací.

„Popáleniny na obličeji, krku, rukách a hrudníku jsou natolik vážné, že se léčení neobejde bez několikaměsíční hospitalizace, spousty chirurgických zákroků, transplantací kůže a doživotních rehabilitací,“ dodali příbuzní.

Maminka bude muset odejít z práce, a to nejenom kvůli Natálce, ale i dalším dvěma dětem, tříletým dvojčatům, o které se musí postarat. Proto vznikla sbírka, která rodině pomůže vyrovnat ztracené finanční prostředky. Příbuzní Natálky prosí o jakoukoliv pomoc. Na neštěstí upozornil portál TN.cz.

Kam přispět

Pokud chcete Natálce a její rodině pomoct, můžete přispět na transparentní účet: 4100329063/0800.

Mohlo by vás zajímat

Další články